رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد: واگذاری تعدادی اتوبوس به شهرداری‌های اشکذر، مجومرد و زارچ با محدودیت قانونی حدنصاب جمعیتی روبرو هستیم.

به گزارش اشکذر خبر؛ روح الله ردائی فرماندار شهرستان اشکذردر نشست هم اندیشی که در سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد برگزار شد؛ پیشنهادات متعددی برای حل مشکل آمد و شد مسافران به شهرستان‌های زارچ و اشکذر ارائه و طی شده است؛ اما آنگونه که باید، رضایت مردم جلب نشده است.

ردایی در نشست مشترک با مرتضی زیبائیان فرماندار شهرستان زارچ خاطرنشان کرد: با وجود پیگیری‌های متعدد از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در راستای واگذاری تعدادی اتوبوس به شهرداری‌های اشکذر، مجومرد و زارچ با محدودیت قانونی حدنصاب جمعیتی روبرو هستیم.
وی افزود: خدمات‌دهی در حوزه حمل و نقل مسافر در شهرستان‌های اشکذر و زارچ تنها مختص این دو شهرستان نیست و جمعیت قابل توجهی از مرکز استان به دلایل متعدد اشتغال و آموزش با این دو شهرستان همجوار مرکز استان در ارتباط هستند و این موضوع ضرورت همکاری بیش از پیش شهرداری یزد را نمایان می‌سازد.
ردائی ادامه داد: اهمیت موضوع حمل و نقل مسافر به گونه‌ای است که باید حل این مشکل در شهرستان‌های همجوار مرکز استان در اولویت متولیان امر قرار گیرد و با هم‌افزایی دستگاه‌ها در اسرع وقت رضایت مسافران جلب شود.
شهرداران و اعضای شورا‌های اسلامی شهر‌های اشکذر، مجومرد و زارچ نیز در این نشست به بیان مشکلات رفت و آمد و ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی با توجه به زیرساخت‌های موجود در این شهر‌ها و پیگیری‌های انجام شده پرداختند.
مهدی فعالی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد نیز در این نشست گفت: ما در سیستم حمل و نقل عمومی شهر یزد نیز با مشکلاتی مواجه هستیم که تلاش شده است ضمن واگذاری بخشی از حمل و نقل به بخش خصوصی، مدل‌هایی را در نظر بگیریم که با هوشمندسازی، شرایط مطلوبی را برای حمل و نقل عمومی ایجاد کنیم.
فعالی در ادامه با اشاره به توصیه استاندار یزد و سخنان فرماندار شهرستان اشکذر، خاطرنشان کرد: اجرای دو مدل پیشنهادی ما برای حل این مشکل با همکاری و مشارکت شهرداری‌های یزد، اشکذر، مجومرد و زارچ امکان‌پذیر خواهد بود.
وی تصریح کرد: باید با در نظر گرفتن چهار دستگاه اتوبوس از بخش خصوصی و توافق درآمدی ثابت با مالکان این دستگاه‌ها در راستای حل این مشکل تلاش کنیم.
گفتنی است؛ در این نشست مقرر گردید؛ این موضوع هفته آینده در کمسیون آمد و شد شهرداری یزد مطرح و پیرامون نحوه و میزان مشارکت شهرداری‌ها تصمیم‌گیری شود.
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/zLvL8