اشکذر خبر

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124

مجموعه گردشگری بیک اشکذر در شرف بهره برداری

شناسه خبر : 94203 | تاریخ انتشار : : 29 شهریور 1399 - 3:00 | ارسال توسط :

مجموعه گردشگری سعیدبیک در روستای چرخاب اشکذر در شرف بهره برداری است .

به گزارش اشکذر خبر؛ به نقل از روابط عمومی ادراه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اشکذر محمود ادیبان مسئول میراث فرهنگی شهرستان اشکذر اظهار داشت: مجموعه گردشگری سعید بیک با پیشرفت فیزیکی ۹۰درصد در روستای چرخاب اشکذر در شرف بهره برداری است.

در همین رابطه این مسئول گفت: صنعت اسب با صنعت گردشگری پیوندی پایدار و دیرینه دارد و در صورت برخورداری از زیر ساخت های لجستیکی؛ این صنعت به گسترش نشاط اجتماعی در جامعه کمک می کند و می تواند به عنوان فعالیت مفید و ارزشمند بوم گرایانه در جامعه شهری و روستایی مد نظر قرار گیرد.

وی بیان داشت: با وجود تعداد زیادی از نژادها و گونه های اسب در خود و وجود بهترین نژادهای اسب عرب در باشگاههای شهرستان اشکذر؛ این شهرستان از پتانسیل بسیار زیادی در صنعت گردشگری با اسب برخوردار است؛ به طوریکه سالانه جشنواره های متعدد اسب در این شهرستان برگزار می گردد.

ادیبان تاکید کرد: همچنین وجود بالغ بر هزار اسب اصیل عرب و نیمی از باشگاههای پرورش اسب در سطح کشور در شهرستان  اشکذر باعث رونق گردشگری با اسب در این شهرستان گردیده است.

مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اشکذر تصریح نمود: در این خصوص، مجموعه گردشگری و سوارکاری سعید بیک با زیربنای مسقف حدود ۱۰۰۰ متر مربع شامل رستوران، آشپزخانه، کافی شاپ، سالن وی ای پی، سوئیت اقامتی و همچنین فضای باز حدود ۸۰۰ مترمربع شامل محوطه سازی، آلاچیق، میدان اسب سواری، سالن و… با حجم سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال (۱۶ میلیارد ریال از طریق اخذ تسهیلات بانک سینا و ۳۴ میلیارد ریال سرمایه شخصی) در روستای چرخاب اشکذر آماده بهره برداری میباشد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/PBqLI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124