اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

مجموعه باغ وزیر حجت آباد جهت بهره برداری به سرمایه گذار تحویل شد

شناسه خبر : 53784 | تاریخ انتشار : : 21 تیر 1395 - 10:24 | ارسال توسط :

اشکذر خبر (اشکذر نیوز): مجموعه حجت‌آباد وزیر با قدمتی بیش از صد و چهل سال و متعلق به دوران قاجار در سی کیلومتری شمال غربی شهر یزد، جنب جاده ترانزیتی تهران- یزد در روستای حجت‌آباد  شهرستان اشکذر قرار دارد و شامل باغ، عمارت، حمام، آب‌انبار، کالسکه خانه، بازارچه و کاروانسراست. به گزارش روابط عمومی نمایندگی […]

مجموعه-باغ-وزیر-حجت-آباد-52775-همگردیاشکذر خبر (اشکذر نیوز): مجموعه حجت‌آباد وزیر با قدمتی بیش از صد و چهل سال و متعلق به دوران قاجار در سی کیلومتری شمال غربی شهر یزد، جنب جاده ترانزیتی تهران- یزد در روستای حجت‌آباد  شهرستان اشکذر قرار دارد و شامل باغ، عمارت، حمام، آب‌انبار، کالسکه خانه، بازارچه و کاروانسراست.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر، سیدمحمدجعفر میرجلیلی مسئول این نمایندگی اظهار داشت لازمه حفظ و نگهداری این بنا تغییر کاربری و واگذاری آن به بخش خصوصی به‌منظور بهره‌برداری بهتر است که در این راستا بخشی ازعملیات مرمتی بنا اجرا و قسمت‌های کالسکه خانه، عمارت شاه‌نشین، حمام تاریخی مرمت و باغ به‌صورت کامل احیاء شد. لیکن با وجود برخی مشکلات مالکیتی و حقوقی، واگذاری این مجموعه نفیس به تعویق افتاد اما پس از گذشت هفده سال و پیگیری انجام‌شده مشکلات مرتفع و بنای فوق آماده واگذاری به بخش خصوصی شد.

میرجلیلی تصریح کرد: قرارداد واگذاری مجموعه به مدت 13 سال توسط صندوق حفظ و احیا بناهای تاریخی منعقد گردید که بر اساس آن مقرر شد سرمایه‌گذار بالغ‌بر 28 میلیارد ریال در مجموعه سرمایه‌گذاری کند و طی توافق انجام‌شده این سرمایه‌گذاری به مدت یک سال انجام و سپس این مجموعه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: با توجه به موقعیت این مجموعه و قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی شمال به جنوب کشور، اين منطقه به یکی از نقاط پربازدید گردشگری- اقامتی استان تبدیل شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/q0NOU

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124