اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

مجتمع های تجاری بامعماری ایرانی-اسلامی هم خوانی ندارد/شورای فرهنگ عمومی وارد مقوله سبک زندگی شود

شناسه خبر : 25717 | تاریخ انتشار : : 11 آبان 1392 - 21:07 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز؛“عزیز ا. . . سیفی” فرماندار یزد؛پیگیری و انجام اقدامات عملی در زمینه مسائل فرهنگی و سبک زندگی ایرانی اسلامی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی استان مسئول دانست. سیفی گفت: اساس مجتمع های تجاری به نحوی خوب و به نحوی بد است، خوب به دلیل […]

به گزارش اشکذر نیوز؛“عزیز ا. . . سیفی” فرماندار یزد؛پیگیری و انجام اقدامات عملی در زمینه مسائل فرهنگی و سبک زندگی ایرانی اسلامی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی استان مسئول دانست.

سیفی گفت: اساس مجتمع های تجاری به نحوی خوب و به نحوی بد است، خوب به دلیل متمرکز بودن انواع نیازهای مردم و جلوگیری از اتلاف وقت و بد از لحاظ مطابقت این مراکز با فرهنگ غرب است.

وی اظهار داشت: متأسفانه نوع بنای این مجتمع ها هیچ گونه هم خوانی با معماری ایرانی اسلامی و فرهنگ مردم دارالعباده ندارد.

DSC_0949

فرماندار یزد اذعان داشت: نظام مهندسی، شهرداری و دفتر فنی استانداری باید برای طرح ریزی این نوع مجتمع ها و تطابق آن ها با معماری اسلامی گام بردارند.

سیفی در خصوص نوع کالاهای لوکس و خارجی موجود در مجتمع های تجاری گفت: بازرگانی، مجامع امور صنفی، تعزیرات و دیگر نهادهای مرتبط باید وارد عمل شده و در خصوص حمایت از تولید ملی گام بردارند.

وی بابیان اینکه فرهنگ سازی نیاز به همکاری و هماهنگی دانشگاه ها و نهادهای فرهنگی دارد خاطر نشان کرد: فرهنگ سازی در رابطه با رعایت شئونات اسلامی در سطح شهر و مجتمع های تجاری باید از سوی شورای فرهنگ عمومی استان با توجه به اینکه شهر یزد تاثیر زیادی بر سایر شهرستان های استان دارد باید انجام گیرد.

سیفی گفت: با پیگیری های انجام شده مدیر مجتمع تجاری تفریحی ستاره تغییر کرد که امیدواریم با این تغییر شاهد بهبود مشکلات این مکان و تغییرات فرهنگی شویم.

DSC_0997

DSC_0995*یزدرسا*
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/4Khce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124