• کد خبر: 82452
   منتشر کننده: کاظم فقیه
    تاریخ انتشار: شنبه 15 تیر 1398 - 15:02
  امام جمعه رستاق:
  آئین وحدت بخش و عبادی سیاسی نمازجمعه رستاق در میعادگاه نمازجمعه جلال آباد رستاق برگزار شد.

  به گزارش اشکذر خبر، حجت الاسلام دلاوری امام جمعه رستاق در خطبه دوم ضمن گرامیداشت یاد امام راحل ره و شهداء به سخنان رهبر بزرگوار انقلاب در جمع کارگزاران حج اشاره کرد و گفت : کسانی که می گویند مراسم برائت از مشرکین و اعتراض به آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در مراسم حج صورت نگیرد در واقع درخواستی شیطانی است چراکه ماهیت حج سیاسی است.

  وی همچنین با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود به جمهوری اسلامی ایران آبرو بخشد، تاکید کرد: تطهیر مال و قلب و دل از لوازم این سفر است و قبل از رفتن از کسانی که حقی بر ذمه ما دارند طلب حلالیت صورت پذیرد.

  خطیب جمعه رستاق به موضوع مهلت ۶۰ روزه به اروپا نیز پرداخت و گفت: این پیام جدیت ایران به اروپا است که متاسفانه اقدام شایسته ای در راستای برجام انجام ندادند و حتی در زمین آمریکا بازی کردند و کمک به تحریم ها علیه ایران کردند.

  حجت الاسلام دلاوری به ماجرای اینستکس اشاره نمود و افزود: این ابزار پشتیبان مبادلات تجاری که اروپایی ها پیشنهاد داده اند فعلا کارآمدی برای کشور ندارد و در صورتی می تواند فایده داشته باشد که بر مبنای خرید نفت اروپا از ایران فعال شود و تمام اقلام تحریمی را شامل گردد که متاسفانه اینچنین نیست.

  خطیب جمعه رستاق به اظهارات اخیر ترامپ مبنی بر خروج از منطقه خاورمیانه و خلیج فارس هم اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع برای ما مهم است و علت اصلی آن ایران اسلامی است که باعث شده تا آمریکا در منطقه شکست بخورد و رویای خاورمیانه بزرگ که در سر داشتند به جایی نرسد و آمریکا امروز رو به افول است.

  وی علت دیگر این اظهارات ترامپ را اسقاط پهباد فوق پیشرفته آمریکا به دست فرزندان سپاه بیان کرد.

  دلاوری به موضوع فلسطین و اسرائیل هم پرداخت و افزود: نشست منامه تیری بود که به سنگ خورد و حتی مسئولین بحرینی که خواستار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بودند به علت اعتراضات علیه این نشست عقب نشینی کردند.

  امام جمعه رستاق در پایان به موضوع کار کردن کارگران افغانی در گلخانه ها ی رستاق پرداخت و گفت: برخی از گلخانه داران به بازداشت این کارگران از سوی پاسگاه انتظامی اعتراض دارند که باید گفت این اعتراض در صورتی بجاست که برخلاف قوانین و ضوابط باشد و برادران نیروی انتظامی آنچه وظیفه دارند بر طبق قوانین و ضوابط حضور اتباع در کشور عمل نمایند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/z9Oax

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *