• کد خبر: 26573
   منتشر کننده: حامد دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: جمعه 29 آذر 1392 - 02:35
  رئیس هیات سوارکاری استان یزد خبر داد:
  احمد زارع پور اشکذری با اشاره به این که این طرح عظیم چند سالی است در حد یک مصوبه باقی مانده است اظهار داشت: در جلسه ای که بین شورای شهر اشکذر با مهندس میرمحمدی استاندار یزد صورت گرفت به اهمیت جایگاه پرورش اسب در اشکذر و پتانسیل خوب اقتصادی این رشته برای مجموعه شهرستان اشاره شدکه استاندار در خصوص ایجاد این مجتمع سوارکاری قول مساعد داد.

  به گزارش اشكذر نيوز رئیس هیات سوارکاری استان یزد ، با اشاره به وجود بیش از یک هزار و ۸۰۰ راس اسب اصیل عرب در استان افزود: استان یزد با داشتن نیمی از اسب‌های اصیل عرب کشور به  قطب پرورش اسب اصیل عرب تبدیل شده است.

  احمد زارع پور اشکذری با بیان این که بیش از یک هزار و ۸۰۰ راس اسب اصیل عرب در استان وجود دارد خاطر نشان کرد: بیش از ۷۰ درصد باشگاه های سوارکاری استان یزد در شهرستان اشکذر است.

  زارع پور

  زارع پور ضمن بيان اين كه، یکی از شاخصه های رشد در سند چشم انداز توسعه شهرستان اشکذر ، سوارکاری و پرورش اسب است تصریح کرد: به همین منظور تصمیمی بر ایجاد یک مجتمع بین الملی سوارکاری اسب در این شهرستان گرفته شده بود.

  وی با اشاره به برگزاری مسابقات زیبایی اسب که همه ساله در اشکذر برگزار می شود این شهرستان را دارای پتانسیل خوبی برای ورزش سوارکاری و پرورش اسب دانست و گفت: به منظور ایجاد این مجتمع بین المللی، با پیگیری های صورت گرفته از طرف استاندار سابق ۲ میلیون متر مربع زمین به این طرح اختصاص داده شد.

  وی همچنین از تخصیص اعتبار لازم به این طرح خبرداد و گفت: در سفر دوم رئیس جمهور سابق به استان یزد مبلغی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال بودجه به این طرح اختصاص داده شده است.

  عضو شورای شهر اشکذر با اشاره به این که این طرح عظیم چند سالی است در حد یک مصوبه باقی مانده است اظهار داشت: امیدواریم با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان و شهرداری اشکذر هرچه زودتر نسبت به ایجاد این مجموعه که درآمد زایی خوبی را برای شهرستان دارا می باشد اقدام کنند.

  زارع پور در پایان با اشاره به جلسه اخیر شورای شهر اشکذر با استاندار یزد گفت: در جلسه ای که بین شورای شهر اشکذر با مهندس میرمحمدی استاندار یزد صورت گرفت به اهمیت جایگاه پرورش اسب در اشکذر و پتانسیل خوب اقتصادی این رشته برای مجموعه شهرستان اشاره شد که استاندار در خصوص ایجاد این مجتمع سوارکاری قول مساعد داد.

  گفتنی است در طرح مجتمع سوارکاری بین المللی شهرداری اشکذر، کمپینگ استقامت، جشنواره های زیبایی، سالن های شو و مسابقات سوارکاری و اسب دوانی دیده شده است.

  شایان ذکر است که این مجتمع سوارکاری در بلوار دانشگاه اشکذر احداث خواهد شد.

  نسيم صادق

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/9HK36

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *