اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

لزوم رعایت حریم خطوط برق در ساخت و سازها

شناسه خبر : 94422 | تاریخ انتشار : : 22 شهریور 1399 - 8:43 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، حمید زارع مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات شرکت برق منطقه ای یزد با اعلام اینکه حالت خطرناک نقض حریم خط ۱۳۲ کیلوولت زنبق- ۲۳۰ شمال مرتفع شد، گفت: ساخت و ساز‌های غیر‌اصولی، غیر‌متعارف و بدون مجوز در محدوده حریم شبکه های انتقال و فوق توزیع از مشکلات دفتر حقوقی […]

به گزارش اشکذر خبر، حمید زارع مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات شرکت برق منطقه ای یزد با اعلام اینکه حالت خطرناک نقض حریم خط ۱۳۲ کیلوولت زنبق- ۲۳۰ شمال مرتفع شد، گفت: ساخت و ساز‌های غیر‌اصولی، غیر‌متعارف و بدون مجوز در محدوده حریم شبکه های انتقال و فوق توزیع از مشکلات دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات برق منطقه‌ای یزد است.

وی تاکید کرد: با توجه به خطرات و مشکلات ناشی از تجاوز به حریم خطوط و لزوم رعایت این حریم همچنین وجود ضابطه قانونی مبنی بر الزام به رفع تجاوز به تأسیسات برق، پیگیری رفع تجاوز و طرح شکایت علیه متجاوزین را تا زمان رفع نقض و آزادسازی حریم شبکه در دستور کار قرار دارد.

همچنین رضا سامعی رئیس گروه حقوقی شرکت برق منطقه‌ای یزد و کارشناس حقوقی این پرونده گفت: از سوی معاونت بهره‌برداری شرکت، یک مورد تجاوز به حریم خط ۱۳۲ کیلوولت زنبق- ۲۳۰ شمال به صورت ساخت سوله کارگاهی در زیر شبکه و مجاورت دکل برق گزارش شد که اقدامات قضایی مبنی بر اعلام شکایت و پیگیری‌های بعدی انجام گرفت.

وی تصریح کرد: گام اول پیگیری در این پرونده شامل تعطیلی کار و جلوگیری از ادامه عملیات ساختمانی و گام دوم توجیه مالک نسبت به خطرات جانی و مالی این اقدام و لزوم رعایت حریم خطوط برق بوده است.

رئیس گروه حقوقی شرکت برق منطقه‌ای یزد همچنین جمع آوری سقف سوله احداثی و رفع حالت خطرناک ایجاد شده را نتیجه عملکرد خوب و تعامل سازنده و همچنین توجیه مالک نسبت به تبعات این اقدام دانست و افزود: مالک در مراجع قضایی و انتظامی متعهد شد تا آهن آلات و دیوار‌های ساخته شده را نیز به طور کامل جمع آوری کند.

گفتنی است، پس از سه نوبت ارسال اخطار توسط معاونت بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای یزد به مالکین، در صورت عدم رفع تجاوز صورت‌گرفته، مراتب جهت اقدام قضایی به دفتر حقوقی این شرکت ارجاع می‌شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/wAl8l

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124