• کد خبر: 87954
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: دوشنبه 23 دی 1398 - 16:57
  فرماندار شهرستان اشکذر تاکید کرد
  طی نشستی با حضور مدیرکل اداره اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرماندار شهرستان اشکذر، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان اشکذر، شهردار و رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان اشکذر؛ مسائل و مشکلات حوزه گردشگری این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر؛ در نشست سید مصطفی فاطمی؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با هادی هادی‌نسب فرماندار اشکذر مسائل و مشکلات حوزه توسعه گردشگری شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
  در این نشست که معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان اشکذر، شهردار و رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان اشکذر نیز حضور داشتند؛ فرماندار اشکذر گفت: باید با تعامل و همکاری دستگاه های دولتی با بخش خصوصی زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه گردشگری شهرستان فراهم شود.
  هادی‌نسب در ادامه اظهار داشت: به منظور تقویت زیرساخت‌های لازم در حوزه گردشگری این شهرستان فرمانداری آمادگی دارد تا با محوریت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جهت جذب منابع و اعتبارات مورد نیاز رایزنی‌های لازم  را انجام دهد.
  فرماندار اشکذر با اشاره به پروژه‌های پیشنهادی شهرداری اشکذر برای اجرای مشترک با اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این طرح‌ها باید با برنامه و با هدف مشخصی پیش رفته و عملیاتی شود.
  وی به پروژه‌های حوزه میراث فرهنگی شهرستان اشکذر از جمله بازارچه صنایع دستی رضوانشهر، گذر حاج غلام اشکذر، ثبت بافت قدیمی محلات و آثار معنوی اشاره و بر لزوم تسریع در اتمام آنها تاکید کرد.
  در این نشست که در فرمانداری شهرستان برگزار شد؛ مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد به پیشینه تاریخی شهرستان اشکذر اشاره کرد و گفت: پهنه تاریخی نفیسی در مجاور این شهر و تحت عنوان شهر تاریخی گمشده اسفنجرد وجود دارد که یکی از مهمترین سایت‌های تاریخی حوزه میراث است و بزودی کار پژوهش در مورد آن انجام خواهد شد.
  وی افزود: اتمام ساختمان موزه، ایجاد موزه عاشورا و تکمیل پرونده‌های مرتبط با ثبت آثار معنوی این شهرستان از جمله پروژه‌های مشترک این اداره و شهرداری اشکذر است که باید طبق اولویت بندی اجرایی گردد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ApEoI

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *