• کد خبر: 26062
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 آبان 1392 - 18:43
  رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از تثبیت قیمت بنزین تا پایان سال جاری خبر داد و اعلام کرد: فعلا برنامه ای برای تغییر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروها وجود ندارد و سهمیه بنزین آذر مطابق با روال گذشته فردا شب به کارت های سوخت واریز می‌شود.

  به گزارش خبرنگار مهر، با وجود افزایش مصرف بنزین از ابتدای سالجاری و تاکید مسئولان وزارت نفت در چند هفته گذشته نسبت به اصلاح و منطقی شدن قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی اما بهای بنزین تا پایان سالجاری افزایش نمی یابد.

  سيد مجتبي شفيعي درباره آخرین تصمیم گیری‌های دولت درباره افزایش قیمت بنزین، گفت: بر اساس آخرين بحثي كه در وزارت نفت مطرح شده، قيمت سوخت تا پايان سالجاری تغييري نخواهد كرد.

  رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه در حال حاضر هيچ برنامه‌اي برای تغيير در قيمت بنزین خودروها نداريم، در خصوص احتمال تغییر سهمیه‌های بنزین هم توضیح داد: فعلا تغییری سهمیه های بنزین خودروها اعمال نخواهد شد.

  این مقام مسئول با یادآوری اینکه سهمیه بنزین 400 تومانی خودروها برای آذر ماه سالجاری همچون گذشته واریز خواهد شد، بیان کرد: هرگونه تغییر در سهمیه‌ها و یا افزایش قیمت بنزین و سوخت توسط دولت اطلاع رسانی خواهد شد.

  به گزارش مهر، از این رو آخرین سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای پائیز تا ساعت 24 امشب پنج شنبه 30 آبان ماه به کارت‌های هوشمند سوخت واریز می‌شود.

  برای آذر ماه امسال هر لیتر بنزین نیمه یارانه‌ای با قیمت 400 تومان و بنزین آزاد با نرخ 700 تومان عرضه می شود ضمن آنکه 25 لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت‌‌ها با نرخ نیمه یارانه‌ای اختصاص می یابد.

  در سومین ماه فصل پائیز سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی بدون محدودیتی، در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.

  در همین حال با توجه به آغاز توزیع بنزین با استاندارد یورو 4 اتحادیه اروپا در برخی از کلانشهرها همچون تهران، اراک، کرج و اهواز، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: با وجود افزایش هزینه‌های تولید اما تا اطلاع ثانوی بنزین اروپایی با قیمت‌های مصوب و تکلیفی دولت در جایگاه‌ها عرضه خواهد شد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/bQVV4

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *