• کد خبر: 36004
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: شنبه 27 دی 1393 - 16:51
  رئیس کانون کارفرمایان استان یزد:
  رئیس کانون کارفرمایان استان یزد، قوانین صنعت و معدن را مغایر با شرایط تولید دانست و خواستار اصلاح آن شد.

  به گزارش اشکذر نیوز ، علی‌اکبر حجت،  در نشست بررسی مشکلات صنایع استان یزد با اشاره به اینکه قوانین ما ایراد دارد و هماهنگی بین دستگاه‌ها در حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری نیست، اظهار داشت: بهره‌وری کاری بسیار آسان است اما باید بررسی کرد که چرا نمی‌توانیم پیشرفت کنیم و به بهره‌وری درست برسیم.

  وی خاطر نشان کرد: متاسفانه قوانینی که برای صنعت و معدن وضع می‌شود مغایر با تولید است چرا که اگر یک سرمایه‌گذار بخواهد واحد تولیدی در ایران ایجاد کند، پروسه طولانی مدتی را باید پشت سر بگذارد اما همان واحد تولیدی در هند و یا ترکیه در کمتر از چند ماه شکل می‌گیرد و به تولید می‌رسد.

  دبیر و عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد نیز در این جلسه از تعطیلی 30 درصدی واحدهای صنعتی در سطح استان یزد خبر داد و اظهار داشت: 70 درصد باقیمانده نیز با ظرفیت زیر 50 درصد فعال هستند.

  محمدحسن راسخی‌نژاد با بیان اینکه توسعه اقتصادی باید بر مبنای تولیدمحور باشد، عنوان کرد: هموار شدن راه تولید و توسعه اقتصادی در گرو قوانین حاکم بر این حوزه است.

  وی از پایش قانون کسب و کار به صورت فصلی و با همکاری صاحبان صنایع خبر داد و بیان کرد: متاسفانه اوضاع و احوال به گونه‌ای‌ است که درب بر همان پاشنه می‌چرخد و بهبودی از وضعیت ارائه نشده است.

  این فعال اقتصادی اضافه کرد: پایش کسب و کار و قوانین مرتبط با آن مانند قوانین مالیاتی، صادرات و واردات و … باید به گونه‌ای باشد تا تولیدات داخلی را تقویت کند و واردات را محدود کند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد خام‌فروشی مواد معدنی در استان یزد نیز عنوان کرد: این قانون نیز باید در پایش کسب و کار دیده شود و به سمتی برویم تا اقدامات لازم برای فرآوری فرآورده‌هایی که امکان فرآوری آن در استان وجود دارد، انجام شود.

  راسخی از سیاست‌های مالی و پولی به عنوان یکی از موانع پیش روی تولید و اقتصاد یاد کرد و اظهار داشت: بیش از 7 هزار نوع مؤسسه مالی در کشور وجود دارد که پایش این مؤسسات مالی نیز بر عهده بانک مرکزی است و دیگر زمان آن فرا رسیده تا در این زمینه اقدامات جدی صورت گیرد.

  وی تصریح کرد: قوانین در این حوزه باید به گونه‌ای تدوین شود تا بودجه به سمتی هدایت شود که توسعه تولید و اقتصاد را در نظر داشته باشد و تعادل ایجاد کند.

  عضو هیئت مدیره خانه صنعت استان یزد با تاکید بر نقش تشکل‌های صنعتی و معدنی اضافه کرد: تشکل‌ها می‌توانند با بررسی و شناخت مشکلات و موانع همچنین ارائه راهکارهای مناسب، نسبت به انتقال این موارد اقدام کنند.

  در این نشست صاحبان صنایع مختلف و تولیدکنندگان استان یزد به بیان مسائل و مشکلات خود در زمینه‌های بانکی، مالیاتی، تولید و … پرداختند و با حضور رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد این مشکلات مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی نیز برای رفع آنها ارائه شد.

  منبع:فارس

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/mR8br

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *