اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

قلعه تاریخی اشکذر قربانی بی‌توجهی مسئولان استان

شناسه خبر : 32510 | تاریخ انتشار : : 27 مهر 1393 - 19:39 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، قلعه تاریخی دیگری در سرزمین بادگیرها درآستانه فروپاشی قرار گرفته است، این قلعه تاریخی در شهر اشکذر  واقع و به همین نام هم معروف شده است. امیرترقی‌نژاد، از فعالان حوزه میراث فرهنگی در گفت‌ و گو با chn  با تاکید بر اهمیت این بنای تاریخی می‌گوید: قلعه اشکذر با قدمت 700ساله خود […]

به گزارش اشکذر نیوز، قلعه تاریخی دیگری در سرزمین بادگیرها درآستانه فروپاشی قرار گرفته است، این قلعه تاریخی در شهر اشکذر  واقع و به همین نام هم معروف شده است.

امیرترقی‌نژاد، از فعالان حوزه میراث فرهنگی در گفت‌ و گو با chn  با تاکید بر اهمیت این بنای تاریخی می‌گوید: قلعه اشکذر با قدمت 700ساله خود هم اکنون نیازمند مرمت و بازسازی فوری است و در صورتیکه طی روزهای آینده به آن توجه نشود به تلی از خاک تبدیل می‌شود.
قلعه اشکذر
ترقی‌نژاد با بیان اینکه هم اکنون در برج‌های این قلعه تاریخی ترک عمیقی ایجاد شده است، می‌افزاید: قلعه اشکذر در زمینی به مساحت حدود  4000متر در دو طبقه بنا شده است و این بنای تاریخی به دلیل سال‌ها بی توجهی دچار ترک‌های عمیقی بر پیکرش شده است.
این فعال حوزه میراث فرهنگی با اشاره به اینکه هم اکنون بخش هایی از جداره‌ها و برج‌های این قلعه باقی مانده است،تصریح می‌کند:طی سالیان گذشته به دلیل نبود توجه به مرمت قلعه تاریخی اشکذر بخش‌های زیادی از آن با خاک یکسان شده است. امیدوارم که مسئولان میراث فرهنگی به داد این بنای تاریخی رسیده و برای مرمت و بازسازی آن اقدامی جدی انجام دهند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد گفت: مبلغ 400 میلیون ریال از اعتبارات استانی سال آینده برای مرمت بخشی از حصار قلعه اشکذر پیش‌بینی شده است که در صورت تخصیص این اعتبار عملیات مرمت با سرعت انجام می‌شود.
محمدمهدی شرافت افزود: ترک‌های موجود روی دیواره و برج اشکذر از سال‌های گذشته ایجاد شده است و نبود اختصاص اعتبارات استانی از سوی استانداری در سال‌های گذشته مشکلات فعلی در بنا را ایجاد کرده است.
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YzXkD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec