• کد خبر: 89588
   منتشر کننده: دهقانی
    تاریخ انتشار: یکشنبه 4 اسفند 1398 - 09:41
  یادداشت علی دهقانی اشکذری/
  حیات موهبتی الهی است، برای بقای آن باید تلاش کرد . یک خانواده ، یک شهر ، یک کشور و یک جهان باید برای پاسداشت حیات همه انسان ها تلاش کنند . زمینه هایش را فراهم آورند. مخاطراتش را کاهش دهند و با فقری که زمینه ساز کوتاهی حیات انسان هاست مبارزه کنند.

  اشکذر خبر – وکیل علی دهقانی اشکذری: نفس هایش به شماره افتاده بود . گام هایش سست شده بودند . بوی تعفن مردار بیشتر از همیشه آزارش می داد . مگس های روی صورتش چسبناک تر از همیشه بودند . هرم نفس های برادرش را هم حس می کرد . غرش هایی که هر لحظه بلند تر می شدند مو بر تنش راست کرده و عرق سردی از بدنش جاری بود ….
  کم کم بوی پوزه ی سگ ها را هم می شنید . سگ هایی که او را به سان لاشه ای بو می کشیدند و نزدیک می شدند . پاهایش را در کفش هایش بیشتر فرو برد . به برادرش نگاه پر معنایی کرد . مانند آخرین نگاه ….
  فقط باید می دویدند . برادر بزرگ ترش توانست اما او خیلی زود در کفش های عرق کرده اش سر خورد . دیگر برای فرار کردن خیلی دیر بود …. سگ های ولگرد به او رسیده بودند . تیزی دندان هایشان را می دید و گرمای بزاق دهانشان که بر گونه هایش می چکید را حس می کرد .
  ۸ سال زندگی کوتاهش به سرعت در ذهنش عبور کرد ؛ پدر و مادرش! سختی ها و بد بختی هایش ! تولد و مرگش ! در ذهنش می گذشت که چرا متولد شده است ? بودنش برای پدر و مادرش بهتر است یا مردنش? ….

  حالا دیگر فریادهایش حتی به گوش
  برادرش هم نمی رسید . میان جیغ و ضجه هایش حس می کرد که چیزی از بدنش کنده می شود .استخوان هایش در هم می شکست . زخم و خون و غرش و درد ! در میان سگ های ولگرد تکه تکه می شد و کسی فریادهایش را نمی شنید ، همانگونه که کسی تاکنون فریادهایش را نشنیده بود …..

  ⚫️⚫️⚫️⚫️

  حیات موهبتی الهی است . برای بقای آن باید تلاش کرد . یک خانواده ، یک شهر ، یک کشور و یک جهان باید برای پاسداشت حیات همه انسان ها تلاش کنند . زمینه هایش را فراهم آورند . مخاطراتش را کاهش دهند و با فقری که زمینه ساز کوتاهی حیات انسان هاست مبارزه کنند .
  مرگ وحشتناک کودک ۸ ساله در شهرستان میبد استان یزد با حمله ی سگ های ولگرد موضوع کوچکی نیست ! وقتی روشن شود که او به همراه برادر ۱۱ ساله اش برای جمع کردن ضایعات در گود زباله به حومه ی شهر رفته بود خبر هولناک تر می شود .

  همه مسئولیم ! چند نفر ، ارگان و سازمان در انجام وظایف خود کوتاهی کردند تا چنین حادثه ی دلخراشی رخ داده است ؟ چنین اتفاق هولناکی در هیاهوی انتخاباتی و شعارهایی که زینت بخش آن ها مبارزه با فقر و فساد است تلنگر پر اهمیتی است .
  یک کودک ۸ ساله ی فقیر طعمه ی سگ های ولگرد می شود .
  از خودمان آغاز کنیم . به عنوان عضو کوچکی از جامعه ی بزرگ حقوقی سوال میکنم که ما حقوق خوانده ها ( اعم از دادستان ، قاضی ، وکیل ، استاد و دانشجو) برای جلوگیری از چنین اعمالی چه کرده و چه می کنیم؟

  هنوز صدای ضجه های پسرک ۸ ساله ، میان عوعو سگان درنده در آسمان ها بلند است . صدایش را بشنویم تا در آینده دوباره امید کودکی در میان زوزه ها به مرگ تبدیل نشود .

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/onDkp

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “قصه تلخ فقر و مرگ”

  1. فرشیدکردستانی گفت:

   سلام این چیزی نیست ماانسان های فقیرمردنمان بهترازبودنمان هست من خودم جوانی هستم با۴فرزندکه به زورمیتوانم درهر۲۴ساعت یک وعده غذابه فرزندانم بدهم باورکنیدیانه هرلحظه ازخدابه جای شکرمرگم رامیخواهم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *