• کد خبر: 42745
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه 26 مرداد 1394 - 12:48
  سیدجلال دهقانی اشکذری:
  عضو هیئت انتخاب جشنواره ملی فیلم رضوی یزد با اشاره به کیفیت پایین آثار مربوط به امام رضا(ع) در جشنواره فیلم رضوی، گفت: فیلمسازان یزدی برای ساخت آثار خوب با مشکلات مالی مواجه هستند.

  به گزارش اشکذر نیوز، سیدجلال دهقانی اشکذری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به نقش جشنواره فیلم کوتاه و مستند رضوی یزد در توسعه و بهبود کیفی فیلم‌سازی در استان یزد اظهار داشت: بی‌شک برگزاری چنین جشنواره‌ای در یزد می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت این هنر در یزد داشته باشد.

  وی افزود: یکی از ویژگی‌های مهمی که در دهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و مستند رضوی یزد به چشم می‌خورد، اطلاع‌رسانی خوب و مناسبی بود که برای آن انجام شد.

  عضو هیئت انتخاب جشنواره ملی فیلم کوتاه و مستند رضوی یزد ادامه داد: اطلاع‌رسانی خوب این جشنواره سبب شد که آثار ارسالی به جشنواره از لحاظ کمیت به نسبت دوره‌های قبل افزایش قابل توجهی پیدا کند.

  کارگردان فیلم سینمایی “خانه‌ای کنار ابرها” با تاکید بر اینکه این جشنواره می‌تواند برای استان یزد برکات بسیاری به همراه داشته باشد، عنوان کرد: حضور فیلم‌سازان و اساتید فیلم‌سازی از خارج استان یزد، مشاهده فیلم‌های با کیفیت خوب توسط فیلم‌سازان یزدی در این جشنواره و تعامل آن‌ها با دیگر فیلم‌سازان، سطح کیفی فعالیت‌های فیلم‌سازی در یزد را افزایش می‌دهد.

  وی یکی از نقاط ضعف آثار ارائه شده در جشنواره رضوی یزد را نامناسب بودن آثار مرتبط با امام رضا(ع) در زمینه کمی و کیفی دانست و گفت: آثاری که با موضوع امام رضا(ع) برای این جشنواره ارسال شده بودند کیفیت لازم برای شرکت در جشنواره را نداشتند.

  برنده دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم فجر در بخش نگاه نو تصریح کرد: بعضی از فیلم‌های شرکت داده شده در این جشنواره از کیفیت بالایی برخوردار بودند اما برخی دیگر از آثار که تعداد آنها زیاد هم بود، در مباحث مختلفی از جمله انتخاب بازیگر و مسائل فنی و تکنیکی با ضعف مواجه بودند.

  دهقانی اشکذری انتخاب موضوع خوب و جذاب را یکی از مهمترین عوامل موفقیت یک فیلم دانست و افزود: بعضی دیگر از فیلم‌ها به قدری خوب تولید شده بودند که به راحتی تکنیک و تخصص بالای عوامل آن فیلم قابل تشخیص بود و به راحتی این چنین آثاری برای شرکت در بخش مسابقه جشنواره انتخاب می‌شدند.

  این کارگردان یزدی افزود: یک سری از آٍثار شرکت کننده در جشنواره از خلاقیت لازم برخوردار نبودند، این که یک فیلم خلاقیت داشته باشد و نوع زاویه‌ای که به سوژه توجه شده، در انتخاب آثار برای شرکت در بخش مسابقه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود.

  کارگردان فیلم سینمایی “خانه‌ای کنار ابرها” در ارتباط با وضعیت فیلم‌سازی در یزد، گفت: متاسفانه فیلمسازان یزدی برای ساخت آثار خوب و مناسب با مشکلات مالی مواجه هستند.

  دهقانی اشکذری افزود: باید حمایت لازم از فیلم‌سازان یزدی انجام شود تا آنها بتوانند با آزادی بیشتری اقدام به تولید کنند اما الان به دلیل مشکلات مالی و هزینه بالای فیلم‌سازی، فیلم‌سازان یزدی اقدام به خودسانسوری برای کاهش هزینه‌های تولید فیلم می‌کنند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/CykCd

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *