اشکذر خبر

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124

فرماندار یزد از پایان فرصت معرفی نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خبر داد

شناسه خبر : 22871 | تاریخ انتشار : : 20 خرداد 1392 - 13:15 | ارسال توسط :

فرماندار یزد گفت: امروز فرصت معرفی نمایندگان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برای روز 24 خرداد در پای صندوق‌های رای به پایان می‌رسد. عزیزالله سیفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: روسای ستادهای انتخابات و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فقط تا پایان امروز، 19 خرداد ماه فرصت دارند تا نمایندگان خود را برای روز […]

فرماندار یزد گفت: امروز فرصت معرفی نمایندگان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برای روز 24 خرداد در پای صندوق‌های رای به پایان می‌رسد.

عزیزالله سیفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: روسای ستادهای انتخابات و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فقط تا پایان امروز، 19 خرداد ماه فرصت دارند تا نمایندگان خود را برای روز رای گیری و حضور در پای صندوق‌های رای معرفی کنند.

وی با اشاره به قانون در نظر گرفته شده برای تعداد نمایندگان از سوی کاندیداها بیان کرد: بر اساس قانون اگر تعداد کاندیداها بیشتر از شش نفر باشد، هر کاندیدا می‌تواند به ازای هر دو صندوق، یک نماینده را معرفی کند.

سیفی عنوان کرد: با توجه به اینکه در این دوره از انتخابات تعداد کاندیداهای ریاست جمهوری هشت نفر هستند، هر کاندیدا می‌تواند به ازای هر دو صندوق یک نماینده انتخاب کند.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان یزد یادآور شد: هر کاندیدا باید حداقل پنج روز قبل از زمان برگزاری انتخابات، نماینده خود را به فرمانداری معرفی کند و معرفی نامه نمایندگان نیز باید حداقل 48 ساعت قبل از روز رای گیری، به مسئول ستاد تبلیغات نامزد مربوطه در شهرستان ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان نامزدها می‌توانند روز انتخابات در شعب اخذ رأی اعم از ثابت و سیار، بدون دخالت در انجام وظایف مجریان برگزاری انتخابات، حضور داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف، مراتب را به صورت کتبی به ناظران شورای نگهبان و هیئت نظارت شهرستان و استان مربوطه و ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کنند.

سیفی با اشاره به برخی قوانین حضور نمایندگان کاندیداها در پای صندوق‌های رای عنوان کرد: نمایندگان کاندیداها باید از تجمع و هر اقدامی که منجر به شلوغی شعبه اخذ رای شود، خودداری کنند.

وی تصریح کرد: رعایت قوانین و مقررات برای نمایندگان نامزدها الزامی بوده و در صورت سرپیچی، با شخص خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/AcG5b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124