اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

فرماندار اشکذر بر ضرورت تغییر سیاست‌های مهاجرپذیری در روستاها تأکید کرد

شناسه خبر : 101158 | تاریخ انتشار : : 17 شهریور 1400 - 15:54 | ارسال توسط :

فرماندار شهرستان اشکذر با اشاره به آخرین اطلاعات بدست آمده از آمار جمعیتی اتباع ایرانی و غیرایرانی بخش مرکزی از سامانه سیب (سامانه یکپارچه بهداشت)، پیامدهای حضور اتباع بیگانه را یکی از چالش‌های پیش روی روستاهای بخش مرکزی دانست و بر ضرورت تغییر سیاست‌های مهاجرپذیری در روستاها تأکید کرد.

به گزارش اشکذر خبر؛ هادی هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر با اشاره به آخرین اطلاعات بدست آمده از آمار جمعیتی اتباع ایرانی و غیرایرانی بخش مرکزی که در سامانه سیب (سامانه یکپارچه بهداشت) به ثبت رسیده است؛ اظهار کرد: آمار و اطلاعات بیش از ۷۵۰ تبعه غیرایرانی در سامانه سیب به ثبت رسیده که مربوط به خانواده‌هایی است که از خانه‌های بهداشت روستاها خدمات دریافت می‌کنند و بدون تردید با آمار واقعی مهاجران غیرایرانی ساکن در این بخش متفاوت است.

فرماندار اشکذر در ادامه افزایش آسیب‌های اجتماعی، استفاده از خدمات آموزشی، بهداشتی، رفاهی، یارانه‌ای و تحمیل هزینه بر اقتصاد روستا، به خطر انداختن سلامت جامعه، تهدید امنیت عمومی، تغییر ساختارهای فرهنگی و ایجاد بحران هویتی با ازدواج‌های غیرقانونی با اتباع ایرانی را از جمله تبعات و پیامدهای حضور اتباع بیگانه در روستا برشمرد و بر ضرورت تغییر سیاست‌های مهاجرپذیری مسئولان محلی تأکید کرد.

هادی‌نسب همچنین به نسبت بالای جمعیتی اتباع بیگانه به اتباع ایرانی در برخی از روستاها اشاره و خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است ادامه این روند و غلبه جمعیتی مهاجران خارجی، تغییر در بافت جمعیتی این سکونت‌گاه‌ها را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: بنابراین بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ریشه در مهاجرپذیری دارد و حضور اتباع بیگانه بویژه در روستاها به یکی از چالش‌های پیش رو تبدیل شده است.

این مقام مسئول به برگزاری طرح کشوری مانا (مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران) در شهرستان اشکذر نیز اشاره و تصریح کرد: موضوع حضور افراد غیربومی و اتباع بیگانه به یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های نوجوانان روستاها نیز تبدیل شده است و این مهم نیازمند توجه بیش از پیش مسئولان محلی است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vEhNr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec