اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

فرصت خطا نیست؛ عصر همدلی فرارسیده است!

شناسه خبر : 92462 | تاریخ انتشار : : 14 تیر 1399 - 21:46 | ارسال توسط :

علیرضا عسکری – مدیرمسئول: ضمن تبریک به مردم شریف رضوانشهر (مجومرد) برای رسیدن به خواسته دیرینه­شان، این مصوبه را به فال نیک می‌گیریم و اعتقاد داریم این ظرفیتی جدید برای شهرستان است که باید در مسیر توسعه شهرستان دیده شود. و از مسئولان و معتمدین انتظار می‌رود که به سایر خواسته­های منطقی سایر مردم شهرستان، […]

علیرضا عسکری – مدیرمسئول: ضمن تبریک به مردم شریف رضوانشهر (مجومرد) برای رسیدن به خواسته دیرینه­شان، این مصوبه را به فال نیک می‌گیریم و اعتقاد داریم این ظرفیتی جدید برای شهرستان است که باید در مسیر توسعه شهرستان دیده شود.

و از مسئولان و معتمدین انتظار می‌رود که به سایر خواسته­های منطقی سایر مردم شهرستان، مصوبه­ اجرا نشده در مورد نام شهرستان اشکذر و سایر انتظاراتی که در مسیر آبادانی است نیز توجه شود و عمل شود.

در حافظه تاریخی ما باید بماند که سال­ها اختلافات داخلی شهرستان اشکذر بهانه­ای برای مسئولان کم‌کار شهرستان و عدم تخصص اعتبارات دولتی در شان مردم شهرستان از سوی مسئولان استان شده است.

البته ریشه اختلافات و علل آن نیاز به کار جامعه‌شناختی عمیق دارد، اما چیزی که در این سال­ها­ برای مردم شهرستان قابل‌لمس بوده این است که این اختلافات باعث عقب‌ماندگی در بحث توسعه پایدار شده و زخم‌های عمیقی بر اعتماد و همدلی مردم شهرستان فرود آورده است.

در این یادداشت به دنبال مقصر یا مقصران هم نیستیم چنانکه افرادی که از روی امیال و منافع شخصی تیشه به ریشه اتحاد مردم زده‌اند هم باید روزی در درگاه خداوند پاسخگو باشند ولی اکنون فرصتی برای همدلی و اتحاد فراهم‌شده تا با استفاده از ظرفیت نخبگان و معتمدین این اختلافات برای همیشه رخت بربندد و همه نیروها بر توسعه شهرستان متمرکز شود.

ظرفیت‌هایی که در این یادداشت به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود:

۱-ظرفیت صنایع مستقر در شهرستان و مسئولیت‌های اجتماعی آنان

بیش از دو دهه از آغاز استقرار صنایع در شهرستان می‌گذرد و اکنون به گفته مسئولان بیش از ۶۰۰ صنعت در شهرستان اشکذر مشغول به فعالیت هستند؛ با نگاهی به شهرستان¬های هم‌جوار می‌بینیم که چگونه مسئولان این شهرستان‌ها ضمن تامین بستر مناسب برای فعالیت صنایع، به‌درستی از ظرفیت آنان برای مسئولیت‌های اجتماعی برای آبادانی و توسعه بهره برده‌اند؛ اکنون وقت آن رسیده که با نگاه عادلانه برای توسعه آبادانی تمام نقاط شهرستان از این ظرفیت عظیم بهره برد.

۲-ظرفیت نیروی انسانی و نخبگان

این شهرستان از نیروی انسانی توانمند و نخبگان دلسوز در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و فرهنگی هم بی‌بهره نیست چه آنکه در بزنگاه‌های مهم شهرستان شاهد نقش‌آفرینی آنان بوده‌ایم اما جهت‌دهی و متمرکز نمودن این نیروها می‌تواند موتور توسعه که سال‌هاست حرکت کندی را دارد روان‌تر کند.

۳-ظرفیت جاذبه‌های گردشگری و تفریحی

شهرستان اشکذر با ۸۴ اثر ثبت رسیده و نزدیک به ۷۰۰ اثر ثبت‌نشده، سایت‌های تاریخی متعدد، تنوع آب و هوایی و ظرفیت باشگاه­های سوارکاری می‌تواند یکی از قطب­های مهم گردشگری استان باشد، قطعا با مدد الهی شرایط سخت کنونی که بیماری کرونا پیش آورده است طی می‌شود اما از اکنون باید فکر فراهم کردن زیرساخت¬ها با استفاده از اعتبارات بخش خصوصی و دولتی باشیم.

شاید از لحاظ زیرساخت‌های گردشگری چندین دهه از شهرستان‌های هم‌جوار عقب باشیم اما با همت و عزم همگانی می‌توان این مسیر طولانی و دشوار را طی کرد.

 

فرصت‌های گذشته طی شدند و شاید فرزندانمان در آینده ما را برای کوتاهی در مسیری که پیمودیم نبخشند ازجمله: فرصت‌های آبادانی که از دست رفت، مسائل و معضلات زیست‌محیطی که مردم شهرستان تحمیل شد و تقسیمات و مناطقی که از دست رفت.

قطعا نخبگان و معتمدین مناطق مختلف شهرستان می‌توانند با نشست­های صمیمانه مشکلات را بین خودشان حل کنند تا این اختلافات بین مردم منتشر نشود و باعث عمیق‌تر شدن اختلافات نشود.

اما گذشته باید چراغ آینده باشد؛ فرصت خطا نیست؛ عصر همدلی فرارسیده بگذارید آیندگان و فرزندان ما شیرینی اتحاد و همدلی را بچشند و به سرزمین خود افتخار کنند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/yZsz4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec