• کد خبر: 25601
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: جمعه 3 آبان 1392 - 16:20
  امام جمعه موقت اشکذر:
  امام جمعه موقت اشکذر:اصل غدیر بدلیل وحدت مسلمانان و جامعه اسلامی بوده است.

  به گزارش اشکذر نیوز؛ امام جمعه موقت اشکذر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: خداوند در غدیر خم مهم‌ترین مسئله اعتقادی جهان  اسلام یعنی ولایت را مطرح نمود و در حقیقت جانشین پس از رسول خدا برای جلوگیری از انحراف در جامعه اسلامی را مشخص کردند.

  حجت الاسلام دهقان افزود: زنده نگه داشتن مسئله غدیر بسیار مهم است چرا که غدیر، تاریخ و هویت جهان اسلام است.

  وی ادامه داد: نبی مکرم اسلام در طول حیات مبارکشان بارها نسبت به لزوم وحدت جهان اسلام و پرهیز از اختلاف در میان مسلمان توصیه می‌کردند.

  دهقان گفت: در خطبه غدیر بیش از ۱۱۰ مورد از مقام رسول خدا، ۱۰ مورد در ارتباط با ولایت حضرت علی، ۵۰ مورد در ارتباط با فضائل امیرالمؤمنین و ۲۰ مورد در ارتباط با حکومت آن حضرت یاد شده است.

  وی تصریح کرد: در این خطبه ۲۰ مورد هم در ارتباط با پیروان حضرت علی و دشمنان آن حضرت، ۲۵ مورد در ارتباط با بیعت با معصومین و ۱۰ مورد در مورد قرآن و تغییر در آن سخن گفته شده است.

  امام جمعه موقت اشکذر در ارتباط با ذکر نام امیر المومنین در خطبه غدیریه گفت: بیش از ۴۰ بار نام مبارک امام علی(ع) در این خطبه ذکر شده است.

  وی با تاکید بر لزوم نشر خطبه غدیریه و ترویج آن در جامعه گفت: این خطبه باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه ترویج شود و نسل به نسل و سینه به سینه در جامعه ترویج گردد.

  وی دوران حکومت امام علی(ع) را یک برگ زرین در تاریخ اسلام دانست و افزود: خداوند متعال در خطبه غدیر همه مردم را مورد خطاب قرار داده و اطاعت از امیرالمومنین و حکومت او را واجب کرده است.

  گزارش از حامد دهقانی اشکذری

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/qDJml

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *