اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

عملیات مرمت آب انبار میرزا ابوالهادی با مشارکت شهرداری اشکذر آغاز شد

شناسه خبر : 96549 | تاریخ انتشار : : 15 بهمن 1399 - 21:38 | ارسال توسط :

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر از آغاز طرح مرمت و محوطه سازی آب انبار میرزا ابوالهادی اشکذر خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر؛ به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر، محمود ادیبان مسئول این اداره از آغاز عملیات مرمت و محوطه سازی آب انبار میرزا ابوالهادی اشکذر با مشارکت شهرداری اشکذر خبر داد.

مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اشکذر در همین رابطه  اظهار داشت: عملیات مرمت و بازسازی این اثر تاریخی شامل برداشت خاک و تخلیه نخاله ها، زیر سازی کف، شیب بندی، آجرفرش محوطه و سقف راه پله ها، کاهگل دیوارهای پیرامون آب انبار و …  با مشارکت شهرداری اشکذر آغاز شد.

وی تاکید نمود: این بنا یکی از آب انبارهای ثبتی و شاخص شهرستان اشکذر می باشد که در محله توده و در ابتدای بافت تاریخی بنا شده و در حال حاضر به عنوان زورخانه ورزش باستانی فعال می باشد و در سال های قبل به همت اداره میراث فرهنگی فاز اول مرمت و محوطه سازی پیرامون این اثر تاریخی انجام شد.

ادیبان در ادامه گفت: بوستان علی مرشد نیز در محوطه ضلع شرقی بنا طراحی و اجرا شد که این بخش در ادامه فاز دوم نیز طراحی و پیش بینی شده است که در ادامه اجرایی خواهد شد.

وی افزود: آب انبار شیر ابوالهادی  به شماره ۲۷۴۱۶ متعلق به دوران قاجار در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و یکی از آب انبارهای شاخص شهرستان اشکذر  به شمار می آید.

 

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/IdccQ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec