• کد خبر: 84713
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 28 شهریور 1398 - 19:35
  رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اشکذر:
  پذیرش دانش آموزان قوی تر در مدارس مرکز استان، جای خالی و خلاء همکاری موسسه‌های علمی، نهادهای اجتماعی از جمله دلایل عدم دستیابی دانش آموزان شهرستان اشکذر در پله های برتر کنکور سراسری است.

  به گزارش اشکذر خبر؛ رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اشکذر در مصاحبه‌ با اشکذر خبر؛ با اشاره به فعالیت‌های این اداره در کیفیت بخشی و ارتقاء سطح علمی دانش آموزان دبیرستانی این شهرستان گفت: با اقدامات انجام شده شاهد بهبود آمار قبولی کنکور در رشته‌های علوم انسانی و علوم تجربی هستیم.
  این مقام مسئول با اشاره به قبولی دانش آموزان شهرستان در رشته های دامپزشکی، پرستاری، حقوق، دانشگاه فرهنگیان و… افزایش میزان قبولی در رشته علوم تجربی نسبت به سالهای گذشته را مورد تاکید قرار داد و گفت: با اشاره به رشد این آمار؛ این اتفاق در سالجاری را می توان به عنوان نقطه عطف و امید بخش برای سالهای آینده مورد نظر قرار داد.
  وی با اذعان درخصوص عدم قبولی دانش آموزان این شهرستان در رشته‌های ریاضی فیزیک در سال جاری؛ قبولی دانش آموزانی که در شهرستان و خارج از شهرستان و مرکز استان مشغول به تحصیل بودند را چندان مطلوب ندانست و گفت: در مقایسه آمار سالهای گذشته به خوبی مشاهده می شود که طی دو سال گذشته تقریبا در رشته‌های علوم انسانی و علوم تجربی از وضع بهتری برخوردار هستیم؛ اما در رشته ریاضی فیزیک وضع به گونه دیگری است.
  الیاسی با تاکید بر اینکه فعالیت‌ها و اقدامات اداره آموزش و پرورش به تنهایی کافی نیست و برای اینکه اقدامات این اداره در این راستا مثمرثمر واقع شود؛ باید موسسه‌های آموزشی و علمی در سطح شهرستان اشکذر اقدامات بهتر و بیشتری را انجام دهند؛ گفت: وجود موسسه‌های آموزشی می تواند در بهبود وضع کیفی دانش آموزان موثر باشد.
  وی وجود موسسه‌های آموزشی را در راستای بهبود وضع کیفی دانش آموزان دبیرستانی این شهرستان مفید خواند و گفت: علی‌رغم اینکه برخی از موسسه‌های علمی در این شهرستان در حال فعالیت هستند اما احساس میشود باید تعداد بیشتری از این نوع موسسه‌ها در شهرستان اشکذر تاسیس شود.
  الیاسی به صدور پرونده فعالیت دو موسسه جدید اشاره کرد و گفت: امیدواریم با فعالیت این دو موسسه در کنار موسسه‌‌های علمی دیگر مانند موسسه ماژیک طلایی و دانش پژوهان و شاهد رشد و شکوفائی هرچه بیشتر در این زمینه در سطح شهرستان اشکذر باشیم.

  خاطر نشان می گردد؛ رئیس آموزش و پرورش شهرستان اشکذر فعالیت مدارس استعدادهای درخشان و تیزهوشان در این شهرستان را؛ با توجه به پایین بودن تعداد دانش آموزان را منتفی دانست.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/9Zzgt

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *