اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

علم بدون ایمان مانند گسترش اسکناس بدون پشتوانه است

شناسه خبر : 46217 | تاریخ انتشار : : 12 آبان 1394 - 10:55 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر، حجت‌الاسلام علیرضا محدث ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله… الحسین(ع) گفت : گسترش علم بدون ایمان مانند گسترش اسکناس بدون پشتوانه است. وی سخنرانی خود را با این پرسش آغاز کرد که : چرا مردم کوفه با […]

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر، حجت‌الاسلام علیرضا محدث ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله… الحسین(ع) گفت : گسترش علم بدون ایمان مانند گسترش اسکناس بدون پشتوانه است.

وی سخنرانی خود را با این پرسش آغاز کرد که : چرا مردم کوفه با وجود علم به حقانیت امام حسین(ع) او را به شهادت رساندند؟ محدث در پاسخ به این سؤال به تعریف ایمان پرداخت و افزود : ایمان عبارت است از علم به چیزی توأم با التزام به‌مقتضای آن به‌طوری‌که آثار آن علم در عمل هویدا شود و تنها عاملی که درهرحال، حتی ضعف سیستمهای نظارتی می‌تواند مانع این تجاوز گردد، اعتقاد به این است که عالم محضر خداست.

وی افزود : اینک پاسخ به این پرسش نیز روشن می‌شود که چرا مردم کوفه باوجود علم به حقانیت امام حسین(ع) او را به شهادت رساندند. چراکه  درواقع مشکل ابن سعد و کوفیان نداشتن التزام عملی و ایمان به حقانیت فردی و اجتماعی انسان است.

حجت‌الاسلام محدث در جمع‌بندی سخنانش با اشاره به سخنان امام حسین (ع) گفت : صرف علم و آگاهی افراد جامعه یا یک گروه یا سازمان به‌درستی و حقانیت یک‌چیز التزام عملی به آن چیز را فراهم نمی‌کند؛ بلکه زمینه انحراف و گمراهی همچنان وجود دارد و نظام آموزشی که بدون تقویت ابعاد ایمانی انسان، تنها بر علم و آگاهی و به‌کارگیری فناوری‌های نظارتی قوی تأکید داشته باشد، همانند بانک مرکزی کشوری است که بدون پشتوانه به نشر اسکناس می‌پردازد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ja9eV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124