اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

علم آموزی و یاددادن آن به دیگران از مصادیق صدقات است/ یاری خدا و حضور مردم رمز پیروزی انقلاب در هشت سال دفاع مقدس

شناسه خبر : 31558 | تاریخ انتشار : : 29 شهریور 1393 - 7:47 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از نسیم صادق، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: در روایتی از امام باقر (ع) بر نفس آموختن و طلب علم کردن تاکید شده و آن را مصداق بندگی خدا نامیده است. حجت الاسلام والمسلمین طالبیان […]

امام جمعه اشکذر-1.JPG

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از نسیم صادق، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: در روایتی از امام باقر (ع) بر نفس آموختن و طلب علم کردن تاکید شده و آن را مصداق بندگی خدا نامیده است.

حجت الاسلام والمسلمین طالبیان امام جمعه اشکذر در ادامه توضیح روایت گفت: علم آموختن و یاددادن آن به دیگران از مصادیق صدقات است و موجب تقرب به خداوند می شود.

وی با اشاره به 31 شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی، هفته دفاع را فرصتی برای مسئولین و رسانه ها برای رساندن پیام مقاومت دانست و گفت: گرامی داشت هفته دفاع مقدس دارای یک جنبه ظاهری شامل برپایی مراسمات و جلسات و سخنرانی ها است و یک بخش مهمتر از آن بیان اهداف هفته دفاع است.

طالبیان ادامه داد: یکی از اهداف این است که حوادث و اتفاقات آن روز و نیت شوم دشمنان به درستی برای نسل جدید بازگو شود.

امام جمعه اشکذر با بیان اینکه باید به نسل جوان تفهیم شود که دشمن دست از دشمنی خود بر نداشته، افزود: هدف دوم در برگزاری مراسمات هفته دفاع باید رساندن رمز پیروزی ما در جنگ تحمیلی باشد.

وی رمز نجات انقلاب از توطئه های دشمنان را یاری خداوند و حضور مردم دانست و تصریح کرد: امروز نیز در مقابله با دشمنان باید این دو رویکرد را مدنظر داشته باشیم.

حجت الاسلام طالبیان بازگو کردن ایثار ها، از خود گذشتگی ها و رشادت های جوانان در برنامه های اجرایی را سومین هدف از گرامی داشت هفته دفاع نام برد.

امام جمعه اشکذر همچنین به برگزاری یادواره سرداران و 237 شهید شهرستان اشکذر اشاره کرد و از عموم مردم برای شرکت در این مراسم معنوی دعوت به عمل آورد.

طالبیان در پایان به برنامه آمریکا برای حمله به داعش و دعوت از سایر ملت ها برای مقابله با این نیروی دست نشانده آمریکایی اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها با این اقدام به دنبال از بین بردن وجهه بد خود در چشم ملت های جهان هستند، در صورتی که خود حامی و پشتیبان این گروه تروریستی بوده و حالا به بهانه از بین بردن آن به دنبال حضور در منطقه و مقاصد شوم خود می باشد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/QAXU2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124