سید مرتضی سیفتی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر به عضویت هیات مدیره شعبه انجمن ژنتیک ایران در استان یزد منصوب شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ مختار جلالی جواران رئیس انجمن ژنتیک ایران،با صدور حکمی سید مرتضی سیفتی هیات علمی گروه زیست شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر را به مدت دو سال به عنوان عضو هیات مدیره شعبه انجمن ژنتیک ایران در استان یزد منصوب کرد.

در متن این حکم آمده است:

جناب آقای دکتر سید مرتضی سیفتی

هیات علمی محترم دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر

با سلام و احترام

با عنایت به جایگاه رفیع انجمن ژنتیک ایران با بیش از شش دهه فعالیت ارزشمند در توسعه علم ژنتیک در سطح ملی، با توجه به شایستگی‌های علمی و اخلاقی، جنابعالی به عنوان عضو هیات مدیره شعبه انجمن ژنتیک در استان یزد به مدت دو سال منصوب می‌شوید. امید است به یاری خداوند سبحان و با عنایت به نکات زیر و بهره‌مندی از همفکری و همکاری سایر متخصصان این حوزه و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود استانی و ملی در گسترش و ارتقای علم ژنتیک از سطح مدرسه تا دانشگاه و از سطح عمومی تا تخصصی موفق و موید باشید.

با عنایت به محورهای زیر و با همکاری سایر اعضای محترم استانی برای توسعه علم ژنتیک موفق باشید:

بررسی ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مرتبط با علم ژنتیک و برنامه‌ریزی جهت تعیین اولویت‌های استان، شکوفایی این ظرفیت‌ها و انجام طرح‌های پژوهشی مشترک با هماهنگی و همکاری انجمن ژنتیک ایران.
برنامه‌ریزی جهت تقویت ارتباط و همکاری بین متخصصین علم ژنتیک در رشته‌های مختلف به ویژه: ۱- ژنتیک گیاهی (علوم‌گیاهی- زراعت، باغبانی، منابع طبیعی و ..،۲-ژنتیک انسانی (همه رشته‌های مختلف ژنتیک پزشکی)، ۳- ژنتیک جانوری (رشته‌های مرتبط با حیات وحش، دام، آبزیان، طیور، پرندگان و …)، ۴- ژنتیک ریزسازواره‌ها ۵- ژنتیک سلول‌های بنیادی ۶-ذخایر ژنتیکی و….
برنامه‌ریزی و برگزاری برنامه‌های متنوع علمی در سطح استان (شامل: کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی‌های علمی، میزگردهای تخصصی، بازدید‌های علمی و….) با هماهنگی و همکاری انجمن.
امیدوارم با عنایات خداوند سبحان و در سایه تداوم همکاری، شاهد اقدامات موثرتر و دستاوردهای علمی ارزشمند مشترکی برای میهن عزیزمان ایران باشیم.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ILYal