با مشارکت داوطلبین جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر به بیش از پنجاه نفر از مردان، زنان،کودکان روستای شرب العین بخش خضرآباد در این شهرستان خدمات پزشکی، روانپزشکی، خدمات پرستاری و اجتماعی ارائه شد.

به گزارش صبح اشکذر خبر؛ در آخرین روز از هفته سالمند، پزشکان،داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر در قالب طرح کاروان سلامت با شعار،دسترسی عادلانه به خدمات و پویش با هم هواتو داریم، اثری ماندگار خلق کردند.

سید کاظم بزاززاده رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر در توضیح این خبر، اعزام تیم‌های تخصصی پزشکی و درمانی و همچنین تیمهای داوطلبی شهرستان به روستاها به منظور ارایه کلیه خدمات مورد نیاز مردم و بخصوص نیازمندان، سالمندان و کم توانان را از برنامه های تدوین شده شش ماهه جاری عنوان کرد.

بزاززاده استقبال مردم روستای شرب العین از کاروان سلامت جمعیت هلال احمر شهرستان را بی نظیر خوانده و تاکید کرد: همه اهالی از خدمات این تیم بهره بردند.

این مقام مسئول، هدف از این اقدام را در جهت توزیع عادلانه خدمات پزشکی به نیازمندان، تسکین آل بشری، غربالگری بیماران، ارایه خدمات رایگان پزشکی و پرستاری و نیز شناسایی نیازمندان به منظور حمایت و پیگیری روند درمانی آنها عنوان کرد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر در ادامه، حضور و حمایت و همراهی داوطلبین شهرستان را بسیار خوب و مثال زدنی دانسته و تداوم برنامه ها را ناشی از این حمایت‌ها قلمداد کرد.

در این برنامه که از ساعت ۸ لغایت ۱۵ در محل حسینیه روستا و با حضور پزشک، روانپزشک، پرستار، تکنسین داروئی و نجاتگران انجام گرفت، ۵۳ نفر ویزیت،۳۲ نفر غربالگری آلزایمر، ۱۵ نفر خدمات پرستاری (مراقب زخم، پانسمان و.‌‌..) و ۴۵ نفر از آقایان توسط آرایشگر مرد اصلاح مو انجام گرفت.

شایان ذکر است؛ نشاط و شادی ایجاد شده در بین مردم روستا در طول اجرای این پروژه کاملا نمایان بود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر در پایان این برنامه، ضمن تشکر از پزشکان و داوطلبین همراه، از اجرای این برنامه ۱۵ روز یکبار در مناطق مختلف خبر داد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YV2FB