• کد خبر: 37511
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 6 اسفند 1393 - 21:31
  مدير كل ارشاد يزد خبر داد:
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به آغاز به كار هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب یزد از شنبه نهم اسفندماه، از عرضه 41 هزار عنوان كتاب از 430 ناشر سراسر كشور در اين نمايشگاه خبر داد.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از ايسنا، “علی غیاثی ندوشن” صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار كرد: هفتمين نمایشگاه بزرگ کتاب یزد از روز شنبه نهم اسفندماه لغايت پنجشنبه چهاردهم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‏‏های استان یزد داير خواهد د.

  وي از افزايش ساعت كاري نمايشگاه به منظور جبران محدوديت زماني روزهاي برگزاري اين نمايشگاه خبر داد و گفت: ساعت كاری نمایشگاه استان از صبح‎‎ها ساعت 9 تا 14:30 و عصرها از 16:30 تا 21:30 خواهد بود.

  برپايي نمايشگاه در 255 غرفه

  غياثي با اشاره به افزوده شدن تعداد غرفه‏‏هاي نمايشگاه امسال، تصريح كرد: نمايشگاه امسال در 255 غرفه برپا شده و در آن 430 ناشر از سراسر كشور و 16 ناشر از استان يزد حضور خواهند داشت.

  وي با اشاره به عرضه 30 هزار عنوان كتاب در نمايشگاه كتاب سال گذشته استان، خاطرنشان كرد: در نمايشگاه امسال اين تعداد به 41 هزار عنوان كتاب افزايش يافته است.

  تخفيف 40 درصدي عرضه كتاب

  اين مقام مسئول با اشاره به افزايش بن الكترونيكي خريد كتاب از نمايشگاه امسال به سقف 400 ميليون تومان، از مشاركت 80 ميليون توماني بخش خصوصي استان در عرضه كتاب نمايشگاه امسال به دنبال كاهش تخفيف 20 درصدي ناشران به 10 درصد خبر داد و گفت: بر همين اساس امسال نيز همانند پارسال شاهد تخفيف حداقل 40 درصدي كتاب در نمايشگاه كتاب يزد خواهيم بود.

  وي در مورد نحوه عرضه بن‎‎هاي تخفيف خريد كتاب در نمايشگاه نيز گفت: همه شهروندان مي‎‎توانند با ارائه كارت ملي از اين تخفيف‎‎ها بهره‌مند شوند كه اين تخفيف براي افراد عادي تا سقف 20 هزار تومان، براي افراد داراي مدرك تحصيلي ديپلم و فوق ديپلم تا سقف 30 هزار تومان، براي دارندگان مدرك كارشناسي تا 40 هزار تومان و براي كارشناسي ارشد به بالا 50 هزار تومان تعيين شده است.

  غياثي از تلاش براي ارتقاي كيفيت نمايشگاه امسال خبر داد و گفت: در همين راستا سعي شده با اختصاص امتيازها و مشوق‏‏هايي از ناشران قوي و معتبر كشور براي حضور در نمايشگاه يزد دعوت شود.

  برنامه‎‎هاي جنبي نمايشگاه هفتم

  مدير كل ارشاد يزد از برنامه‎‎هاي جنبي اين نمايشگاه به اجراي روزانه دو نوبت تئاتر خياباني در محل نمايشگاه از شنبه تا سه‎‎شنبه، برپايي غرفه يار مهربان براي تحويل كتاب‎‎هاي اهدايي مردم، برپايي غرفه وي‍ژه آثار شهيد مطهري، برپايي غرفه كودكان و برگزاري مسابقه اينترنتي عكس نمايشگاه، اشاره كرد.

  وي از ديگر برنامه‏‏هاي جنبي نمايشگاه نيز برگزاري كارگاه كتاب درماني با عنوان “چگونه با ادبيات به كودكان طلاق كمك كنيم” با حضور خان‌ابادي، نويسنده كتاب و از مشاوران خانواده، نشستي با عنوان پنجره‎‎اي نو به شاهنامه با حضور دكتر سيدآبادي مدير مركز مطالعات وزارت ارشاد، نشست معرفي آثار و انديشه‏‏هاي استاد حكيمي، نشست تخصصي ادبيات كودك، سخنراني با موضوع پيامبر رحمت(ص) و كارگاه “چگونه براي كودكانمان كتاب بخوانيم” را برشمرد.

  به گفته غياثي، برگزاري نشست تاريخ و فرهنگ يزد، كارگاه اموزشي چاپ و شابك و نيز نشست پيشگيري از اعتياد و وي‍ژه برنامه‎هايي در ارتباط با ايام فاطميه كه مصادف با روزهاي پاياني نمايشگاه است، از ديگر برنامه‎‎هاي حاشيه‎‎اي اين نمايشگاه است.

  يزد فاقد مكاني براي برنامه‏‏ هاي فرهنگي

  وي يكي از مشكلات استان و به ويژه شهرستان يزد را نداشتن مكاني مناسب براي اجراي برنامه‏‏هاي فرهنگي در استان ذكر و پيشنهاد كرد: با توجه به خريد كارخانه جنوب از سوي شهرداري به نظر مي‎‎رسد كه مي‎‎توان از اين مكان براي برنامه‎‎هاي فرهنگي و حتي دائمي در اين حوزه بهره گرفت.

  خريد 80 ميليوني ارشاد از ناشران يزدي

  اين مسئول در بخش ديگري از سخنانش نيز از خريد 13 هزار جلد كتاب در قالب 111 عنوان از كتاب‏‏هاي ناشران و نويسندگان استان مربوط به سال‎‎هاي 92 و 93 با اعتباري معادل 80 ميليون تومان خبر داد و گفت: به زودي هزينه اين كتاب‎‎ها به حساب ناشران و نويسندگان واريز خواهد شد.

  غياثي با اشاره به چهار برابر شدن اعتبار مذكور در سال جاري نسبت به سال گذشته، ابراز اميدواري كرد: با رويكرد وزارت فرهنگ و ارشاد به اين مقوله اين اعتبار در سال آينده نيز شاهد رشد باشد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/k7Oyy

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *