نماینده مردم یزد، اشکذر و ندوشن در مجلس با اشاره به این که محور عقدا تا مهریز طبق مصوبه سال گذشته از استقرار واحد آلاینده ممنوع شده است، عنوان کرد: در محور سنتو در محدوده اشکذر و زارچ در زمان صبح افق دید به دلیل آلودگی هوا محدود است.

به گزارش اشکذر خبر، محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس در جمع نمازگزارن نماز جمعه شهرستان اشکذر با اشاره به این که  آلایندگی شهرستان اشکذر به واسطه استقرار صنایع آلاینده یک حقیقت است، گفت: در مسیر توسعه استان نقشه راه درستی را دنبال نکردیم و بر مبنای سند آمایش حرکت نکردیم.

وی با بایان این که اگر امروز هزاران تن مواد آلاینده بر سرمان فرو می ریزد ناشی از عملکرد بد گذشته خودمان است، ادامه داد: قانون مشخص کرده که جایی که صنایع آلاینده نباید برپا شود متولی دارد و آن محیط زیست است و اگر محیط زیست در رابطه با احداث واحدی نظر کارشناسی منفی نداد و تشخیص به آلایندگی آن داد هیچ کسی نمی تواند نظر را عوض کند.

جوکار افزود: نماینده مردم به عنوان خدمتگذار مردم، دولتمردان و دستگاه قضایی باید طرف حق را بگیرید و نباید اجازه داد سلامت مردم به خطر بیفتد.

وی با ابزار تاسف از این که  عده ای به واسطه داشتن پول و زور برخی صنایع را بدون مجوز برپا می کنند، خاطرنشان کرد: پیرو درخواست امام جمعه مناطق مختلف شهرستان اشکذر بابت آلایندگی هوا به استاندار نامه نوشتم و اعلام کردم بهانه ای نیست که بخواهیم مجوزی جهت استقرار صنایع آلاینده بدهیم، باید مجوزها و مسیر قانونی برای ایجاد صنایع طی شود نه اینکه ابتدا ساختمان سازی کنند و سپس به دنبال مسیرهای بعدی باشند.

نماینده مردم یزد، اشکذر و ندوشن در مجلس با اشاره به این که محور عقدا تا مهریز طبق مصوبه سال گذشته از استقرار واحد آلاینده ممنوع شده است، عنوان کرد: در محور سنتو در محدوده اشکذر و زارچ در زمان صبح افق دید به دلیل آلودگی هوا محدود است.

وی در ادامه از احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی با مشارکت شرکت سنگ آهن چادر ملو در شهرستان اشکذر به عنوان انرژی تجدید پذیر خبر داد.

جوکار با بیان این که سرمایه گذاری شهرستان اشکذر باید به سمت صنعت پاک و فاقد آلاینده رود تا فارغ التحصیلان دانشگاهی جذب صنایع شوند، تصریح کرد: مهاجرت بی رویه کارگران ساده به استان معضلات جدی فرهنگی و اجتماعی را به دنبال داشته و باید با تدبیر جلو این مهاجرت را گرفت.

وی ضمن قدردانی از خیر بیمارستان حضرت زینب کبری (س)، گفت: در شرایط فعلی کارهای مرتبط با محوطه سازی و تأسیسات بیمارستان باقی مانده که درجلسه با مسئولان وزارت بهداشت مقرر شد تا آخر سال کار بیمارستان به اتمام برسد و به عنوان مرکز تحصصی و فوق تخصصی دیابت منشا خدمات مطلوب به مردم شهرستان اشکذر باشد.

نماینده مردم یزد، اشکذر و ندوشن در مجلس با اشاره به این که خیرین در تکمیل مدارس خیری شهرستان کمک کار دولت باشند تا با جذب اعتبار مدارس به بهره برداری برسد، افزود:یک روز در هفته و با حضور فرمانداران و بخشداران حوزه انتخابیه با وزرا جلساتی برگزار می شود و مصوبات بسیاری خوبی در حوزه مرتبط با وزارت راه و شهرسازی، نیرو و ورزش وجوانان اخذ شده است.

جوکار همچنین عنوان کرد: بودجه جهت تهیه طرح مطالعاتی احداث جاده سنتو به فولاد اختصاص یافته و با احداث این جاده بخشی از مشکلات مردم به جهت تردد مشکلات آلات سنگین در معابر شهری مرتفع می شود.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Pphmn