• کد خبر: 22458
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 31 اردیبهشت 1392 - 08:54

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: زمانی که شورای نگهبان برابر با مواد قانونی، عدم صلاحیت کاندیدایی را اعلام می‌کند اگر کاندیداها اعتراض کردند و تمکین نکردند، به طور قطع در مواجه با قانون بی‌قانونی می‌کنند.

  صالح جوکار

  محمدصالح جوکار با اشاره به نقش شورای نگهبان در احراز صلاحیـت‌ کاندیداهای ریاست جمهوری اظهار داشت: مرجع رسیدگی به صلاحیت‌ها شورای نگهبان است و همه باید به این مسئله دقت نظر داشته باشند.

  وی ادامه داد: مردم ما همیشه به قانون پایبند بوده و هستند اما این کاندیداها هستند که باید در نظر داشته باشند در صورت رد صلاحیت از سوی شورای نگهبان، به قانون پایبند باشند و حماسه سیاسی خلق کنند.

  جوکار با بیان اینکه چنانچه فردی از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شود، به این معنی نیست که نباید او را در جامعه پذیرفت بلکه شرایط برای پذیرش این مسئولیت بزرگ را نداشته است.

  نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس اضافه کرد: کسی که رد صلاحیت می‌شود اگر به قانون پایبند نباشد، همین موضوع نشان می‌دهد که این فرد برای قبول مسئولیت مناسب نبوده است.

  وی با اشاره به اینکه نخستین التزام، التزام عملی به قانون است، افزود: زمانی که شورای نگهبان برابر با مواد قانونی، عدم صلاحیت کاندیدایی را اعلام می‌کند اگر کاندیداها اعتراض کردند و تمکین نکردند، به طور قطع این اشخاص کسانی هستند که در مواجه با قانون بی‌قانونی می‌کنند و نمی‌پذیرند و حتی قانون‌مدار نبودند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور آیت‌الله هاشمی در این دوره از انتخابات اظهار داشت: بهتر بود که هاشمی در این عرصه حضور نمی‌یافت و کاندیدا نمی‌شد.

  وی تصریح کرد: امثال هاشمی در این شرایط و سن و سال بالا نمی‌توانند برای عرصه ریاست جمهوری در کشور حرفی برای گفتن داشته باشند.

  جوکار ادامه داد: کشور نیاز به نیروهای جوان و پرورش یافته انقلاب دارد و امروز باید دستاوردهای منابع انسانی خودمان را در این عرصه ارائه کنیم و قابلیت‌ها را نشان دهیم نه اینکه مراجعه کنیم به بایگانی کشور و هر کس را که داشتیم برای ریاست جمهوری معرفی کنیم.

  نماینده مجلس نهم بیان داشت: شرایط جسمی برای پذیرش این مسئولیت بسیار حائز اهمیت است و با این شرایط جسمی هاشمی بعید می‌دانم که وی منشاء خدمات برای مردم و کشور ایران باشد.

  منبع : فارس

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Yi6KS

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *