• کد خبر: 42314
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه 9 مرداد 1394 - 23:10
  امام جمعه اشکذر:
  طالبیان عبرت گرفتن از تاریخ مشروطیت و قیام ملی شدن صنعت نفت برای حفظ قیام انقلاب اسلامی را یک الزام دانست و تاکید کرد: هرکس که از تاریخ و حوادث آن درس نگیرد ممکن است حتی عزیزترین دستاورد خود را از دست بدهد.

  به گزارش اشکذر نیوز امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه به روایتی از حضرت رضا (علیه والسلام) اشاره کرد که حضرت فرمودند: مال و ثروت در جایی جمع نمی‌شود به‌جز به سبب بخل و آرزو های طولانی.

   

  “حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا طالبیان” دیگر عوامل جمع ثروت را از دید گاه امام رضا(ع)، حرص زیاد، قطع صله رحم و انتخاب دنیا دانست و ادامه داد: کسانی که در مقابل آخرت به دنیا چسبیده‌اند و از عواقب اخروی ترسی ندارند از جمله کسانی هستند که به جمع آوری ثروت زیاد مشغول‌اند.

   

  وی در ادامه به پانزده شوال روز شهادت عبدالعظیم حسنی و حمزه سیدالشهدا اشاره کرد و گفت: حضرت عبدالعظیم حسنی یکی از برجسته‌ترین اصحاب پنج امام معصوم می‌باشد که از امام کاظم (ع) شروع می‌شود و تا امام حسن عسکری (ع) ادامه می‌یابد.

   

  طالبیان به چهارده مرداد روز نهضت مشروطیت و پانزده مرداد روز شهادت آیت الله شیخ فضل‌الله نوری اشاره کرد و ادامه داد: در سالهای اخیر سه انقلاب و نهضت در ایران به وجود آمده است که نهضت های مشروطیت و ملی شدن صنعت نفت به شکست انجامید ولی قیام و نهضت سومی که صورت گرفت انقلاب اسلامی بود که با رهبری امام (ره) و با همراهی علمای عظام و مردم به ثمر نشست.

   

  وی عبرت گرفتن از تاریخ مشروطیت و قیام ملی شدن صنعت نفت برای حفظ قیام انقلاب اسلامی را یک الزام دانست و تاکید کرد: هرکس که از تاریخ و حوادث آن درس نگیرد ممکن است حتی عزیزترین دستاورد خود را از دست بدهد.

   

  امام جمعه اشکذر از عوامل شکست نهضت های مشروطیت و ملی شدن صنعت نفت را کم آگاهی مردم و سیاست مدارها به ترفندها و حیله های دشمن دانست و افزود: مردم و سردمداران آن دو انقلاب از دشمن آگاهی کافی را نداشتند و همین موجب شکست انقلابشان شد.

   

  وی دومین دلیل شکست نهضت های مشروطیت و ملی شدن صنعت نفت را اعتماد به دشمن برشمرد و گفت: از دیگر عوامل شکست این دو نهضت دلسردی و اختلاف بین مردم می‌توان نام برد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/PCyfs

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *