اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

عبرت گرفتن از تاریخ یک امر ضروری برای حفظ نظام است

شناسه خبر : 42314 | تاریخ انتشار : : 09 مرداد 1394 - 23:10 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه به روایتی از حضرت رضا (علیه والسلام) اشاره کرد که حضرت فرمودند: مال و ثروت در جایی جمع نمی‌شود به‌جز به سبب بخل و آرزو های طولانی.   “حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا طالبیان” دیگر عوامل جمع ثروت را از دید گاه امام رضا(ع)، حرص […]

به گزارش اشکذر نیوز امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه به روایتی از حضرت رضا (علیه والسلام) اشاره کرد که حضرت فرمودند: مال و ثروت در جایی جمع نمی‌شود به‌جز به سبب بخل و آرزو های طولانی.

 

“حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا طالبیان” دیگر عوامل جمع ثروت را از دید گاه امام رضا(ع)، حرص زیاد، قطع صله رحم و انتخاب دنیا دانست و ادامه داد: کسانی که در مقابل آخرت به دنیا چسبیده‌اند و از عواقب اخروی ترسی ندارند از جمله کسانی هستند که به جمع آوری ثروت زیاد مشغول‌اند.

 

وی در ادامه به پانزده شوال روز شهادت عبدالعظیم حسنی و حمزه سیدالشهدا اشاره کرد و گفت: حضرت عبدالعظیم حسنی یکی از برجسته‌ترین اصحاب پنج امام معصوم می‌باشد که از امام کاظم (ع) شروع می‌شود و تا امام حسن عسکری (ع) ادامه می‌یابد.

 

طالبیان به چهارده مرداد روز نهضت مشروطیت و پانزده مرداد روز شهادت آیت الله شیخ فضل‌الله نوری اشاره کرد و ادامه داد: در سالهای اخیر سه انقلاب و نهضت در ایران به وجود آمده است که نهضت های مشروطیت و ملی شدن صنعت نفت به شکست انجامید ولی قیام و نهضت سومی که صورت گرفت انقلاب اسلامی بود که با رهبری امام (ره) و با همراهی علمای عظام و مردم به ثمر نشست.

 

وی عبرت گرفتن از تاریخ مشروطیت و قیام ملی شدن صنعت نفت برای حفظ قیام انقلاب اسلامی را یک الزام دانست و تاکید کرد: هرکس که از تاریخ و حوادث آن درس نگیرد ممکن است حتی عزیزترین دستاورد خود را از دست بدهد.

 

امام جمعه اشکذر از عوامل شکست نهضت های مشروطیت و ملی شدن صنعت نفت را کم آگاهی مردم و سیاست مدارها به ترفندها و حیله های دشمن دانست و افزود: مردم و سردمداران آن دو انقلاب از دشمن آگاهی کافی را نداشتند و همین موجب شکست انقلابشان شد.

 

وی دومین دلیل شکست نهضت های مشروطیت و ملی شدن صنعت نفت را اعتماد به دشمن برشمرد و گفت: از دیگر عوامل شکست این دو نهضت دلسردی و اختلاف بین مردم می‌توان نام برد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/PCyfs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec