اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

عالمانی که سکوت می کنند و جاهلان متعصب عامل انحرفات هستند 

شناسه خبر : 101219 | تاریخ انتشار : : 19 شهریور 1400 - 20:14 | ارسال توسط :

امام جمعه اشکذر با بیان اینکه چرا ماجرای سقیفه و حکمیت در ماه صفر اتفاق افتاد؟ عالمانی که سکوت می کنند و سبب شک و تردید در مردم می شوند و جاهلان متعصبی که سبب بی بصیرتی مردم می شوند را عامل این انحرفات دانست. 

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا طالبیان در خطبه  اول این هفته نماز جمعه ضمن تاکید بر امر تقوای خود و نمازگزاران به مناسبت اول ماه صفر ورود اسرای کربلا به شام اشاره به حزن اهل بیت علیهم السلام در این ایام داشت و گفت: سنت الهی بر این تعلق گرفته است که حق همیشه پیروز باشد چه در دنیا و چه در آخرت.

طالبیان با بیان اینکه آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام ظاهرا در جنگ کربلا شکست خوردند ولی جریان حق پیروز شدند و خود امام هم بر این نکته تاکید داشتند؛ گفت: شاهد اول؛ امام در وداع با اهل بیت خود دختران و خواهر خود را مورد خطاب قرار دادند و پس از ذکر مقدمات وداع عزیزان خود را این بشارت دادند که “نصرت خدا در دنیا و آخرت از شما جدا نخواهد شد” با آنکه امام می داند در ظاهر اهل بیت به اسارت می روند ولی این بشارت را به عنوان سنت الهی مطرح می کنند که پیروزی با شماست و شاهد دومی که در کلام آقا سیدالشهداء وجود دارد که سنت الهی این قرار گرفته که حق پیروز است. امام در جایی دیگر به بازماندگان کربلا می فرمایند؛ خدا شما را حفظ می کند؛ به زودی شما را از شر دشمنان نجات می دهند و پایان عاقبت شما را ختم به خیر خواهد کرد و بدانید خدا دشمنان شما را عذاب می کند مباد شکوه کنید و سخنی را بر زبان بیاورید که ارزش کار شما را کم کند.

وی ادامه داد: شاهد سوم امام حسین (ع) برای سنت پیروزی حق بر باطل جمله ای است که به فرزندشان امام زین العابدین علیه السلام فرمودند: بپرهیز از این که به کسی ظلم کنی که جز خدا یاوری ندارد.

بی بصیرتی مردم، سکوت خواص سبب انحرافات صدر اسلام

امام جمعه اشکذر در خطبه دوم ضمن بر شمردن مناسبت های مصیبت آمیز اهل بیت (ع) در این ماه مانند رحلت پیامبر عزیز اسلام، شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع)، شهادت حضرت رقیه (س)، شهادت زید بن علی، شهادت عمار یاسر و اویس قرن و اربعین حسینی و بیان اینکه چرا ماجرای سقیفه و حکمیت در ماه صفر اتفاق افتاد؟ بیان داشت: انحراف عظیم که سبب انشقاق جامعه اسلامی شد و تا حالا هم بلاها به خاطر آن به ما میرسد؛ بر مبنای این کلام از آقا امیرالمومنین (ع) که در نهج البلاغه اشاره کردند؛ عالمانی که سکوت می کنند و سبب شک و تردید در مردم میشوند و جاهلان متعصبی که سبب بی بصیرتی مردم می شوند؛ عامل این انحرفات هستند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/7PLJD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec