اشکذر خبر

طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در اشکذر شروع بکارکرد/هشدار رئیس اداره بهزیستی شهرستان اشکذر به والدین

شناسه خبر : 46090 | تاریخ انتشار : : ۰۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۶ | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، صبح امروز طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در مهد قرآن اشکذر با حضور شهردار اشکذر و جمعی از مسئولان بهزیستی شهرستان اشکذر شروع بکار کرد. رئیس اداره بهزیستی شهرستان اشکذر در این مراسم، سن بررسی میزان بینایی چشم کودکان را یک تا شش‌ساله عنوان کرد و گفت: سال گذشته یک […]

به گزارش اشکذر نیوز، صبح امروز طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در مهد قرآن اشکذر با حضور شهردار اشکذر و جمعی از مسئولان بهزیستی شهرستان اشکذر شروع بکار کرد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اشکذر در این مراسم، سن بررسی میزان بینایی چشم کودکان را یک تا شش‌ساله عنوان کرد و گفت: سال گذشته یک هزار و 400 کودک در شهرستان اشکذر مورد معاینه قرار گرفتند که قریب به 13 درصد از موارد بررسی‌شده، دچار مشکلات بینایی بودند و از این بین برای 36 کودک عینک تجویز و 3 نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه هزینه‌های درمان، تجویز عینک و حتی عمل جراحی به‌صورت رایگان انجام می‌شود، گفت: این طرح در تمام پیش‌دبستانی‌ها و مهدکودک‌ها و همچنین خانه بهداشت در روستاها در حال اجرا است که دراین‌بین چند پایگاه ثابت و دائمی در طول سال این طرح را دنبال می‌کنند.

ابهت خاطرنشان کرد: هرساله در شروع آبان ماه طرح آمبلیوپی به مدت یک الی دو ماه به‌طورجدی توسط اداره بهزیستی شهرستان پیگیری می‌شود که امسال به دنبال پوشش 100 درصدی طرح مذکور هستیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اشکذر در پایان گفت: اگر این بررسی‌ها انجام نشود کودک دچار بیماری تصاویر مبهم می‌شود که این مسئله تا بزرگ‌سالی گریبان گیر فرد خواهد شد و پس‌ازآن قابل‌درمان نیست.

آمبلیوپی در اشکذربهزیستی اشکذر رئیس بهزیستی اشکذرپیشگیری تنبلی چشم در اشکذر تنبلی چشم دراشکذر تست بینایی کودکان در مهدقرآن اشکذر مهدقرآن اشکذر اشکذر تست بینایی دراشکذر

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/yurNC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *