اشکذر خبر

در راستای قطع چرخه انتقال ویروس کرونا

طرح ناظران سلامت هلال احمر اشکذر اجرا شد

شناسه خبر : 97175 | تاریخ انتشار : : 10 اسفند 1399 - 23:24 | ارسال توسط :

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر از اجرای طرح ناظران سلامت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، سید کاظم بزاز زاده در گفتگو با اشکذر خبر، با اشاره به اهمیت اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی برای قطع چرخه انتقال ویروس کرونا؛ بیان کرد: در این راستا طرح ناظران سلامت هلال احمر اشکذر از آذرماه سال جاری در این شهرستان آغاز و تا کنون ادامه دارد.

بزاز زاده با بیان اینکه این طرح در قالب همکاری اعضای جوانان هلال احمر با بازرسان سلامت محیط وکار شبکه بهداشت شهرستان اجرا می شود،افزود:این طرح با هدف کنترل و نظارت برحسن اجرای پروتکل های بهداشتی در سطح اماکن عمومی و گروههای شغلی فعال اجرا می شود.

وی در همین رابطه اظهار کرد: در این طرح تیم هایی متشکل از اعضای جوانان جمعیت هلال احمر و نماینده شبکه بهداشت و درمان به مراکز اداری، تجاری و عمومی سرکشی کرده و روند بازرسی ها را برابردستورالعمل ها به شبکه بهداشت و هلال احمر شهرستان گزارش می دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر اشکذر ادامه داد:در صورت استمرار عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، مراتب جهت اعمال دستور العمل های لازم به شبکه بهداشت شهرستان گزارش و برابر مقررات با متخلفین برخورد می شود.

بزاز زاده با بیان اینکه در اجرای این طرح ۶ نفر از جوانان جمعیت هلال احمر اشکذر با شبکه بهداشت این شهرستان همکاری دارند؛ افزود: این افراد در قالب تیم های ۲ نفره نظارتی در محل های شهر و در بین اقشار مختلف مردم به ویژه اصناف و بازاریان فعالیت خواهند داشت.

این مسئول با اشاره به اینکه این طرح در مقاطع مختلف و بر اساس پیشرفت و شیوه بیماری کرونا تا پایان فصل زمستان ادامه خواهد داشت؛ گفت: نهادینه کردن فرهنگ رعایت پروتکل های بهداشتی نیز هدف دیگر جمعیت هلال احمر اشکذر در اجرای این طرح میان اصناف است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/IHleh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *