• کد خبر: 91163
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 - 03:24
  بازخوانی یک خبر
  شاید عدم امنیت و گرانی کرایه ها را بتوان از جمله موارد دردناکی نام برد که در زمان غیبت ناوگان حمل و نقل عمومی بر شهروندان شهرستان اشکذر تحمیل شده است.   

  اشکذر خبر – علی مشیری نیا: حمل ‌و نقل و جابه‌جایی مسافر و کالا در جوامع پیشرفته امروزی از اهمیت زیادی برخوردار است و جابه‌جایی آسان، ایمن، راحت و اقتصادی حرف اول را می‌زند.

  تامین نیاز‌های اقتصادی و اجتماعی شهروندان، برطرف کردن مشکلات محیط زیست به ویژه آلودگی هوا، حل مشکل ترافیک و جابه‌جایی و انتقال آسان و راحت مردم ازجمله اهداف و خواسته‌های اصلی مسئولین و مردم است که با توسعه فضای ناوگان حمل‌ونقل عمومی امکان‌پذیر است.

  شهرستان اشکذر نیز از این قاعده مستثنا نبوده و نیست. چرا که با وجود مناطق مختلف شهری از جمله حکیم آباد، فیروزآباد، رضوانشهر و نیز همجواری این شهرستان با شهر زارچ اهمیت این موضوع را دوچندان کرده است.

  پایگاه اطلاع رسانی اشکذر خبر در نقش رسانه و به عنوان بازوی توسعه شهری؛ تلاش نموده است تا در زمان های مختلف به این موضوع بپردازد و دغدغه مردم و شهروندان را به گوش مسئولین شهرستان و استان برساند.

  توجه به تاریخ انتشار یادداشت در این زمبنه با عنوان توجه به حمل و نقل درون شهری نیاز یا الزام؟ به قلم علی مشیری نیا گواه این ادعا و بر زمین ماندن این مشکل نیز صداقت کلام را مشخص و معین میکند.

  البته نباید پا را مرزهای اخلاق فراتر گذاشت و پیگیری های مسئولان را نادیده گرفت. یقینا بخشی از دلایل عدم رفع این معظل ریشه در کوتاهی مدیران استانی دارد. چرا که عملا حوزه حمل و نقل عمومی شهرستان اشکذر تحت مدیریت سازمان اتوبوسرانی یزد و حومه میباشد و مسئولین شهرستانی بارها طی جلسات متعدد؛ پیگیر رفع این معظل بوده و هستند.

  در همین راستا مهدی جعفری پور شهردار اشکذر در آذر ماه سال گذشته از توسعه این بخش خبر داد و خبر آن با عنوان توسعه حول و نقل عمومی اشکذر در دست بررسی است روی خروجی پایگاه اطلاع رسانی اشکذر خبر قرار گرفت و همچنین فرماندار شهرستان اشکذر طی تشکیل جلسه با نماینده سازمان اتوبوسرانی یزد و حومه و با حضور رئیس شورای شهر اشکذر، شهردار اشکذر و عضو شورای شهر زارچ این مهم مورد بررسی قرار داده شد و خبری مبنی بر ناوگان حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی واگذار میگردد روی خط خرچی این سایت قرار گرفت.

  گرچه اکنون مجموعه شهرستان، استان و کشور درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستند؛ اما توجه به توسعه حمل و نقل عمومی نیز در این روزهای گرانی بنرین، تورم و رکود اقتصادی نیز خالی از لطف نیست و میتواند در کنار مبارزه با کرونا ویروس به عنوان کار جهادی تلقی شود. یقینا در شهرستان اشکذر دختران، پسران و افرادی هستند که به واسطه اقتضای شغلی مجبورند تا مسیر یزد تا اشکذر هر روز طی کنند و در کنار سختی های کار؛ غیبت ناوگان حمل و نقل عمومی رنج مضاعف را برایشان به ارمغان میاورد. شاید عدم امنیت و گرانی کرایه ها را بتوان از جمله موارد دردناکی نام برد که در زمان غیبت ناوگان حمل و نقل عمومی بر شهروندان شهرستان اشکذر تحمیل شده است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vDT6I

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *