مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر از اجرای طرح امام روستا در برخی روستاهای شهرستان اشکذر خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، حجت‌الاسلام محمد پورقیومی اظهار کرد: طرح اعزام هفتگی مبلغ دینی به روستاهای مختلف شهرستان اشکذر از چندی پیش آغاز شده و اکنون در هفته صد و پنجم اجرای این طرح، اعزام مبلغ به روستای کافی آباد انجام شده است.

وی یادآور شد: این طرح به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه و ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان در سطح روستاها اجرا می شود.

پورقیومی با بیان اینکه اغلب روستاهای پرچمعیت بخش خضرآباد از حضور امام جماعت به طور دائمی بهره مند هستند، افزود: برخی دیگر از روستاها از جمله بامکان و میل سفید و … به صورت مورد تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شکذر عنوان کرد: در هفته صد و پنجم اجرای این طرح، روحانی جهادی حجت الاسلام محسن زارع با حضور در روستای کافی آباد ضمن اقامه نماز جماعت در چهار نوبت، جلسات سخنرانی با محتوای احکام شرعی و معارف اسلامی را در مسجد جامع نظر کرده قوام آباد برگزار کرد.

پورقیومی از جمله برنامه های مبلغان اعزامی به عنوان امام روستا به برگزاری جلسه همفکری با اهالی روستا، مساعدت در برگزاری بازارچه محلی و هفتگی، برگزاری اردوی کوهنوردی برای نونهالان و نوجوانان و … اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به گشت زنی فرهنگی امام روستا در سطح روستا عنوان کرد: فعالیت امام روستا به داخل مساجد و برگزاری نماز و مراسم دعا و سخنرانی منحصر نمی شود و امام روستا با حضور در میان مردم در اماکن مختلف در سطح روستا در جریان فضای کلی روستا و مسائل و نیازهای مردم قرار می گیرد.

پورقیومی، آسیب شناسی فرهنگی و دینی را از اهداف گشت زنی فرهنگی برشمرد و افزود: امام روستا با همکاری مسوولان سعی در رفع این آسیب ها در سطح روستا دارد.

وی بیان کرد: روستاهایی همچون کذاب، هامانه، کافی آباد و … امام روستای دائمی دارند، در روستای شرب العین با توجه به وجود خانه عالم در تمامی مناسبت‌ها امام روستا اعزام می شود و بقیه روستاها نیز در مناسبت‌ها و ایام پایانی هفته از حضور مبلغان اعزامی بهره مند می شوند.

گفتنی است؛ شهرستان اشکذر در فاصله ۱۶ کیلومتری از مرکز استان قرار گرفته و ۶۴ روستا در بخش مرکزی و خضرآباد این شهرستان وجود دارد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/lIKqg
  • منبع خبر : مهر