امام جمعه اشکذر در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به این که طبق شاخصه هایی موجود، شهرستان اشکذر از آلوده ترین شهرستاهای استان است، از استاندار یا نماینده شان خواست تا به افکار عمومی در خصوص شیشه مظروف پاسخ دهند.

به گزارش اشکذر خبر، حجت الاسلام محمدرضا طالبیان امام جمعه اشکذر در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به این که طبق شاخصه هایی موجود، شهرستان اشکذر از آلوده ترین شهرستاهای استان است، خطاب به استاندار یزد گفت: بنده از استاندار محترم توقع دارم این که خودشان شخصا پرونده شیشه مظروف را و بعضی از پرونده های شرکت های دیگری که هنوز هم در منطقه ما از منظر محیط زیست مشکل ساز هستند را خودشان در دست بگیرند.

وی با بیان این که بر اساس تحقیقاتی که انجام گرفته است هوای آلوده هم برای انسان ها مضر و هم برای درخت ها مضر است، افزود: الان عامه مردم ما بر این باور هستند که این آفت هایی که برای کشاورزی و درخت ها پیدا شده است  همه و یا بخشی از آن به خاطر همین آلودگی هواست و واقعا کشاورزی منطقه ما دارد تمام می شود و همه کشاورزان از این جهت گله مند هستند.

خطیب نمازجمعه اشکذر ادامه دادد: باوری که اکنون مردم دارند این است که برخی از کسانی که موفق شدند مجوز برای راه اندازی صنایع آلوده کننده محیط زیست بگیرند، از راه های غیر قانونی وارد شدند یا قانون را دور زند یا به قولی از راه رانت یا لابی گری وارد شده اند و یا با بی اعتنایی به آن مجوزها را گرفتند.

وی با تاکید بر برخورد قضایی با کسانی که مجوزهای غیرقانونی داده اند، تبعات و خساراتی که متحمل به سرمایه گذار شده است باید توسط کسی که مجوز غیرقانونی داده است جبران شود.

(در همین حین مردم ولایتمدار شهرستان اشکذر به جهت تایید سخنان امام جمعه اشکذر بانگ تکبیر سر دادند)

حجت الاسلام طالبیان با بیان این که در دو سال اخیر یکی از سرمایه گذاران در این منطقه اقدام به احداث کارخانه شیشه مظروف کرده که طبق مدارکی که از طرف اداره محیط زیست ارائه شده است آلودگی فراوانی دارد، تاکید کرد: افکار عمومی مردم شهرستان ما واقعا بر این شکل گرفته شده که اثرات آن و آلودگی آن صد درصد برای مردم، درختان و محیط زیست زیان آور است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تاکنون چندین جلسه در استان یزد و درشهرستان که خود بنده هم در برخی حضور داشتم، تشکیل شده است و به به مسئولان ذی ربط در استانداری مخالفت گروه های مردمی که سخنگوی مردم بودند اعلام شد اما متاسفانه شنیده شده است که در استان ظاهرا موافقت شده که این کار انجام بگیرد.

امام جمعه اشکذر خطاب به استاندار یزد گفت: انتظاری که من در حقیقت به عنوان سخنگوی شما مردم عزیز شهرستان اشکذر از ایشان دارم این است که به حد کافی برای این قضیه وقت و زمان بگذارند و افکار عمومی را قانع کنند؛ الان ذهنیتی که در مردم هست و می گویند خطر دارد و به هر حال نباید یک همچین کارخانه ای که این چنین تبعات را به دنبال دارد، راه اندازی کنند.

حجت اسلام طالبیان ضمن قدردانی از برخی از تلاش های استاندار یزد و در پایان هم افزود: ان شالله آقای استاندار تلاش می کنند و با افراد معتمدی که برای این کار می گمارند، مشکلات را حل و گزارش پیشرفت و گزارش را برای ما توسط خودشان یا نماینده شان در نمازجمعه یا بنده و یا از طریق رسانه های ملی به اطلاع می رسانند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/tvAGb