امام جمعه اشکذر به بررسی و تبیین علل محقق نشدن برخی از اهداف انقلاب اسلامی پرداخت.

به گزارش اشکذر خبر؛ حجت الاسلام طالبیان امام جمعه اشکذر با اشاره نقش عوامل متعدد در محقق نشدن اهداف انقلاب اسلامی، گفت: یکی از عوامل زمان بر بودن این اهداف است، ضمن این که درصد بالایی از جمعیت روستاها و شهر ها از نعمت  گاز، آب سالم و پایدار و برق برخودار شدند اما برخی از کارها به خاطر زمان ‌بر بودن آن محقق نشده است.

وی با بیان این که عامل دیگر فشارهای خارجی است، ادامه داد: از همان سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکایی ‌ها تحریم را شروع کردند و فشارها به تناوب زمان ‌های مختلف وجود داشته است که اکنون نیز در این برهه فشار و تحریم ‌های اقتصادی در اوج است.

طالبیان خاطر نشان کرد:  وجود موانع بسیار در داخل کشور یعنی ضعف مدیریت و راحت طلبی برخی از مسئولان در ادوار مختلف نیز یکی از ضعف ‌های بزرگی است که در کشور وجود دارد.

خطیب نماز جمعه اشکذر با بیا این که برخی از عادات غلط در کشور ما کم کم به صورت فرهنگ در آمده است، تصریح کرد: اسراف و مصرف بیش از اندازه از جمله این موارد است که طبق آمارهای ارائه  شده ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین اسراف را دارد این در حالی است که با وجود تاکیدات مداوم قرآن و احادیث ائمه معصوم؛ کشورهای غیرمسلمان در این مورد از ما پیشی گرفته اند.

وی ادامه داد: رسم و رسوماتی در عروسی ها و مراسم های عزا در میان ما وجود دارد که منجر به هزینه ‌های بیهوده و ناصواب می شود.

طالبیان تاکید کرد: راحت طلبی مسئولین و ضعف مدیریت این هم می تواند از آن عواملی باشد که ما را نتوانسته به آن اهداف قابل توجه انقلاب اسلامی برساند.

وی در پایان با اشاره به اهتمام نداشتن برخی مسئولان به تحقق اهداف انقلا اسلامی،گفت: افرادی در میان دولت ‌ها در مسند هایی قرار داشتند؛ که واقعا اعتقادی به این انقلاب نداشتند یا اگر اعتقاد داشتند آن اهداف را دنبال نمی کردند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/1wiqK