اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

ضرورت ثبت کالا در سامانه جامع انبارها / کالای ثبت نشده، احتکار تلقی‌می‌شود

شناسه خبر : 78771 | تاریخ انتشار : : 23 دی 1397 - 22:24 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، میثم فلاح رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان اشکذر در ارتباط با هدف ایجاد سامانه جامع انبارها، اظهار داشت: شناسایی تمام انبارها و مراکز نگهداری کالای کشور، تسهیل فرایندهای الکترونیکی از قبیل صدور بارنامه آنلاین و بیمه آتش‌سوزی از طریق سیستمی کردن این فرآیندها، ثبت ورودی و خروجی کالایی هر واحد […]

به گزارش اشکذر خبر، میثم فلاح رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان اشکذر در ارتباط با هدف ایجاد سامانه جامع انبارها، اظهار داشت: شناسایی تمام انبارها و مراکز نگهداری کالای کشور، تسهیل فرایندهای الکترونیکی از قبیل صدور بارنامه آنلاین و بیمه آتش‌سوزی از طریق سیستمی کردن این فرآیندها، ثبت ورودی و خروجی کالایی هر واحد نگهداری کالا اعم از ثبت رسید، حواله و اخذ گزارش از میزان موجودی کالا در تمامی واحدهای نگهداری کالایی کشور از جمله اهداف این سامانه هستند که خود در نهایت به اهداف کلانی همچون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و احتکار از طریق رصد دقیق جریان کالا در انبارهای کشور، استان ها و شهرستانها ختم می شود.

وی در ارتباط با الزام قانونی ثبت یک انبار در این سامانه، گفت: در راستای بند ث ماده شش قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 92/10/03 مجلس شورای اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط با استفاده از سامانه نرم افزاری به شناسه دار کردن کلیه انبارها و مراکز نگهداری کالا و ثبت مشخصات مالک کالا، نوع و میزان کالاهای ورودی و خروجی از این اماکن با هدف شناسایی کالاهای قاچاق اقدام کنند.

رئیس‌ اداره صنعت، معدن و تجارت اشکذر با اشاره به عواقب عدم ثبت نام در این سامانه، تصریح کرد: مطابق شرح بند پنج قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مکلف به رعایت احکام این قانون هستند و با اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت عدم رعایت، برخورد قانونی خواهد شد. همچنین بر اساس تبصره دو ماده پنج قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وارد نمودن اطلاعات خلاف واقع یا ناقص یا با تاخیر در سامانه های موضوع این قانون نیز جرم به شمار می رود.

فلاح، افزود: طبق ماده 13 آیین نامه اجرایی مواد پنج و شش قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موظف است از صدور بارنامه برای مبادی و مقاصدی که در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا ثبت نشده اند، جلوگیری به عمل آورد.

بنا به گفته رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اشکذر هر مکان یا به عبارتی دقیق تر هر مرکز نگهداری کالایی که کالا یا بار در آن نگهداری یا به آن وارد یا از آن خارج می شود باید در این سامانه به آدرس www.nwms.ir ثبت نام کند. این مکان ممکن است انبار، واحد تولیدی، واحد صنفی، واحد کشاورزی، معدن، سردخانه، واحد بهداشتی و درمانی یا واحد دامی باشد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/wPx3A

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124