دادستان اشکذر نسبت به عواقب زیست محیطی رهاسازی پسماندهای شهری در معابر عمومی و حاشیه شهر هشدار داد و دستگاه‎های مربوطه را موظف کرد در بازه زمانی یک ماهه نسبت به جانمایی مکان مناسب جهت تخلیه زباله‌های ساختمانی اقدام کنند.

به گزارش اشکذر خبر، «محمدجواد زارع بیدکی» پس از بازدید از اماکن تخلیه نخاله‌های ساختمانی در سطح این شهرستان و در راستای احیاء حقوق عامه و تامین سلامت جامعه، طی نشستی با روسای دستگاه‌های ذیربط در محل دادسرای اشکذر، نسبت به بروز و تشدید تهدید زیست محیطی و پیامدهای مخرب این نوع اقدامات هشدار داد.

این مقام قضایی با بیان این که دادستانی در راستای احیاء حقوق عامه و تامین سلامت همه جانبه مردم، از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کند و با جدیت پیگیر امورات است، تصریح کرد: حفاظت از محیط زیست وظیفه ذاتی دستگاه قضایی و در ردیف مطالبات اساسی شهروندان است که بی تردید در این خصوص هیچگونه اغماض و مماشات در کار نخواهد بود.

وی ابراز کرد: رهاسازی این گونه پسماندهای شهری در معابر عمومی، کنار ساختمان‌ها یا حاشیه شهر علاوه بر ایجاد منظر نازیبا باعث اختلال در عبور و مرور افراد و وسایل نقلیه، آلودگی هوای اطراف و حوادث مختلف می‌شود.

زارع بیدکی خاطرنشان کرد: تعیین شد در جهت تخلیه نخاله‌های ساختمانی و پسماندهای عادی موضوع بند یک از ماده ۲ قانون مدیریت پسماند حداکثر ظرف یک ماه آینده، متولیان امر با همکاری ادارات محیط زیست، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نسبت به جانمایی و تعیین مکان مناسب اقدام کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، در پایان نیز مقرر شد مکان‌های تخلیه نخاله‌های ساختمانی توسط شهرداری‌ها و بخشداران و دهیاران از طرق مقتضی به اطلاع مردم، کارخانه‌داران و مراکز صنعتی اطلاع رسانی شود.

به گزارش ایسنا، شهرستان اشکذر یکی از شهرستانهای صنعتی استان یزد با صنایع بعضاً آلاینده است به طوری که آلودگی هوای این شهرستان در برخی ایام به حد هشدار و ناسالم می‌رسد و استقرار برخی صنایع در این شهرستان همواره مورد انتقاد اهالی رسانه و فعالان محیط زیست بوده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/8Fik3
  • منبع خبر : ایسنا