اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

صنعت پرورش اسب یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم تدوین شده در سند چشم‌انداز شهرستان اشکذر

شناسه خبر : 92767 | تاریخ انتشار : : 31 تیر 1399 - 17:28 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، علی فاتحی نیا مدیرکل دامپزشکی استان یزد با حضور در فرمانداری اشکذر با “هادی هادی نسب” فرماندار شهرستان اشکذر دیدار و گفتگو کرد. فرماندار شهرستان اشکذر صنعت پرورش اسب را یکی از ظرفیت های بسیار مهم تدوین شده در سند چشم انداز شهرستان […]

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، علی فاتحی نیا مدیرکل دامپزشکی استان یزد با حضور در فرمانداری اشکذر با “هادی هادی نسب” فرماندار شهرستان اشکذر دیدار و گفتگو کرد.

فرماندار شهرستان اشکذر صنعت پرورش اسب را یکی از ظرفیت های بسیار مهم تدوین شده در سند چشم انداز شهرستان عنوان کرد و گفت: صنعت پرورش اسب در سال های اخیر رونق ویژه ای یافته و زمینه اشتغال و سودآوری را فراهم کرده است، لذا بدون بهره مندی از علم دامپزشکی و نظارت دقیق بر سلامت اسب های پرورشی، بقای این صنعت و نیز حفظ سلامت جوامع در معرض تماس با این حیوان قابل تضمین نیست.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: در حال حاضر تعداد ۶۶ باشگاه سوارکاری و مرکز پرورش اسب با تعداد بیش از ۳ هزار راس اسب اصیل در شهرستان اشکذر تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی قرار دارد.

علی فاتحی نیا با بیان اینکه تامین سلامت جامعه انسانی و حفظ سرمایه های دامی عمده ترین هدف فعالیت های دامپزشکی به شمار می رود که همواره مورد توجه کارشناسان این اداره قرار دارد، اظهار داشت: طیف وسیعی از خدمات شامل انجام تست ردیابی مشمشه، بازدیدهای دوره ای و برگزاری دوره های آموزشی برای اسب داران  توسط کارشناسان اداره دامپزشکی در شهرستان اشکذر انجام می شود.

وی ادامه داد: از بروز و همه گیری بیماری های خطرناک در اسب خصوصاً بیماری های مشترک نظیر مشمشه جلوگیری به عمل می آید و در صورت برخورد با هر گونه مورد بیماری اقدامات مراقبتی و پیشگیری لازم جهت جلوگیری از سرایت بیماری به سایر گله ها و یا انسان توسط کارشناسان این اداره کل انجام خواهد گرفت.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YYdIU

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec