اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

صنایعی در اشکذر هستند که به جای پرداخت سهمشان، به مردم آلودگی تحویل می دهند/ باید مطالبه گری مردم افزایش یابد/ ۳۰ درصد کارگران شهرستان در محیط کاری ریسک یک مشغول اند

شناسه خبر : 78807 | تاریخ انتشار : : 27 دی 1397 - 13:15 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در دومین مجمع سلامت شهرستان اشکذر با اشاره به نزدیکی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: اگر در حوزه سلامت به طول این چهل سال نگاه کنیم متوجه پیشرفت فوق‌العاده کشور می‌شویم که از مصداق‌های آن مدت امید به زندگی ایرانی‌ها است […]

به گزارش اشکذر خبر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در دومین مجمع سلامت شهرستان اشکذر با اشاره به نزدیکی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: اگر در حوزه سلامت به طول این چهل سال نگاه کنیم متوجه پیشرفت فوق‌العاده کشور می‌شویم که از مصداق‌های آن مدت امید به زندگی ایرانی‌ها است به‌طوری‌که از ۵۴ سال اوایل انقلاب به ۷۴ سال در سال‌های اخیر رسیده است.

محمدحسن لطفی با بیان اینکه در دهه اخیر میزان امید به زندگی در ایران پیشرفت چندانی نکرده است، افزود: چند سالی است، سن امید به زندگی در کشور ایران پیشرفت چندانی نکرده است که می‌توان آلودگی هوا را از مهم‌ترین دلایل آن دانست.

این محقق حوزه سلامت خطاب به فرماندار اشکذر، گفت: درست است که تنها ۴ درصد کارگاه ای شهرستان اشکذر در درجه محیط ریسک یک قرارگرفته‌اند ولی در این ۴ درصد کارگاه، ۳۰ درصد کارگرهای شهرستان اشکذر مشغول کار هستند که باید برای آن‌ها چاره‌اندیشی کرد.

وی با توضیح محیط ریسک یک در کارگاه‌ها، افزود: محیط ریسک یک به معنی محیطی با دستگاه‌های آلاینده و صد در صد امکان ایجاد سرطان، تعریف‌شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به اینکه، باید مطالبه گری مردم از صنایع محل سکونتشان بالا رود، تصریح کرد: صنایعی در شهرستان اشکذر وجود دارند که نه‌تنها سهمشان را به مردم شهرستان پرداخت نمی‌کنند بلکه آلودگی‌هایی نیز به خورد مردم می‌دهند.

وی با ارائه پیشنهاد به فرماندار اشکذر در خصوص ارائه نام‌های صنایع آلاینده شهرستان اشکذر برای کارگروه استان و گرفتن سهمیه ریالی از این صنایع در مرحله اول، افزود: شهرستان‌هایی همچون اشکذر، میبد، اردکان و بافق که صنایع آلاینده زیادی را در خود جای‌داده‌اند باید این صنایع را به شورای برنامه‌ریزی استان معرفی کنند تا حداقل سهم ریالی از این صنایع گرفته شود اگرچه کنترل آلاینده‌ها و محیط کار جز حقوق اصلی، اجتماعی و قانونی‌شان است.

لطفی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه استاندار جدید یزد در بحث صنایع آلاینده به جدیت واردشده‌اند که جای امیدواری برای آینده استان است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/f9VTu

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec