• کد خبر: 18857
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 09:16
  معاون استاندار یزد اعلام کرد:
  معاون برنامه‌ریزی استاندار یزد با بیان اینکه اکنون سالانه 7 میلیون تن فولاد از کشور صادر می‌شود، گفت: با توجه به نیاز کشور و دنیا به فولاد و موقعیت بی‌نظیر یزد در این زمینه، می‌توانیم گام‌های بزرگی در راستای توسعه تولید فولاد در استان یزد برداریم

  به گزارش نسیم صادق به نقل ازفارس ،محمدرضا بابایی در گفت‌وگو بااین خبرگزاری، اظهار داشت: در حال حاضر در دنیا سالانه 1 میلیارد و 550 میلیون تن فولاد تولید می‌شود که 1 ‌میلیارد تن آن معادل 65 درصد در آسیا تولید می‌شود.

  وی افزود: سهم ایران از این میزان، 15 میلیون تن در سال است که با این حساب رتبه 15 را در تولید فولاد در کشور دارد.

  بابایی با اشاره به جایگاه یزد در زمینه تولید فولاد عنوان کرد: ظرفیت تولید فولاد در استان یزد سالانه 9 میلیون تن برنامه‌ریزی شده اما اکنون سالانه بیش از 3 میلیون تن فولاد در این استان تولید می‌شود.

  وی برنامه تولید فولاد در کشور را 42 میلیون تن در سال 93 اعلام و خاطرنشان کرد: به طور قطع یزد در این میزان تولید، نقش و جایگاه قابل توجهی خواهد داشت.

  معاون برنامه‌ریزی استاندار یزد با بیان اینکه اکنون سالانه 7 میلیون تن فولاد از کشور صادر می‌شود، تاکید کرد: با توجه به نیاز کشور و دنیا به فولاد و موقعیت بی‌نظیر یزد در این زمینه، می‌توانیم گام‌های بزرگی در راستای توسعه تولید فولاد در استان یزد برداریم.

  وی با اشاره به واحدهای تولید فولاد غدیر، ارفع، اردکان، ارفع دو ، مهریز، ابرکوه، آلیاژی و …. افزود: این واحدها، تولیدکنندگان بزرگ فولاد در استان یزد و کشور به شمار می‌روند اما واحدهای کوچک‌تر نیز در سال جاری راه‌اندازی خواهند شد.

  بابایی تصریح کرد: مجموع واحدهای کوچک تولید فولاد در استان یزد به 1 میلیون تن در سال می‌رسد.

  وی با تشریح جایگاه استان یزد در حال حاضر اظهار داشت: یزد در آینده نزدیک در تولید فولاد به جایگاه برجسته‌ای دست خواهد یافت.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/SY5CR

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *