• کد خبر: 26562
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 آذر 1392 - 17:03
  رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشکذر خبر داد:
  رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری تعداد 557 گواهینامه مهارت برای مهار آموختگان صدوقی صادر شد .

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد مجید فصاحت اظهار کرد : از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 807 نفر بری شرکت در آزمون های پایان دوره مهارتی معرفی شدند که از این تعداد یک هزار 200 نفر موفق به قبولی در این آزمون ها شدند .

  وی افزود : تاکنون برای 557 نفر از قبول شدگان گواهینامه بین المللی مهارت صادر شده است .

  فصاحت ابراز کرد : آموزش مهارت در این مرکز در بخش های مختلف آموزشی از قبیل مراکز ثابت ، سیار ، استاد – شاگردی ، پادگان ، روستا و صنایع ضمن کار ارائه شده است که تعداد یک هزار و 986 نفر در این دوره ها شرکت کردند .

  وی ادامه داد : در شش ماهه نخست سال جاری 368 هزار و 696 نفر – ساعت آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به کارآموزان ارائه شد که بیشترین آمار متعلق به بخش سیار شهری با آموزش 875 نفر به میزان 190 هزار و 888 نفر – ساعت بوده است .

  رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر با بیان اینکه این مرکز در طرح کارگاه های استاد – شاگردی عملکرد خوبی داشته است عنوان کرد : در این بخش 215 نفر از ابتدای سال تاکنون به میزان 25 هزار و 540 نفر – ساعت آموزش دیده اند که آمار خوبی به نظر می رسد .

  فصاحت دوره های برگزار شده در زمینه استاد – شاگردی را 16 دوره و رشته های آموزشی ارائه شده را تعمیر تلفن همراه ، کارآفرینی ، راسته دوز ، مهرسازی ، آرایش و پیرایش زنانه ، کاربر رایانه ، سبزی آرا ، میوه آرا ، کاربر  word ، کاربر excel و پرورش قارچ اعلام کرد .

  این مقام مسئول از آموزش 101 سرباز وظیفه در پادگان های این شهرستان در قالب 8 دوره مهارتی نیز خبر داد و گفت : آموزش مهارت های کارآفرینی ، ICDL درجه دو و پرورش قارچ دکمه ای برای سربازان برگزار شد .

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/amA22

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *