تعدادی از دانش آموزان گروه فرهنگی رهبر کتابخوان شهرستان اشکذر با راه اندازی میز کتابخوانی صحیفه امام (ره) در مساجد و نوشتن نامه ای به وزیر آموزش و پرورش و امضاء دانش آموزان خواستار جدی گرفتن معرفی صحیفه حضرت امام (ره) به صورت هنرمندانه در بین کتب درسی شدند.

به گزارش اشکذر خبر؛ تعدادی از دانش آموزان گروه فرهنگی رهبر کتابخوان شهرستان اشکذر که برای ترویج فرهنگ کتابخوانی بین نونهالان و نوجوانان دور هم جمع شده اند؛ طی ابتکاری با راه اندازی میز کتابخوانی صحیفه امام (ره) در مساجد و نوشتن نامه به یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش و امضاء دانش آموزان این شهرستان خواستار جدی گرفتن معرفی صحیفه امام راحل به صورت هنرمندانه در بین کتب درسی شدند.

در مقدمه نامه دانش آموزان اشکذری آمده است:

جناب آقای یوسف نوری وزیر محترم آموزش و پرورش

عرض سلام و خسته نباشید را به شما و همکارانتان داریم.

حقیقت امر این است که سالیان سال است به دلیل تقارن رویداد تاریخی مهم رحلت حضرت امام (ره) با امتحانات پایان سال کمتر فرصت می شود که از این شخصیت عظیم خدایی برای نسل نونهال، نوجوان و جوان دانش آموز گفته شود. اما امسال در حالی ما سالگرد رحلت حضرت امام (ره) را در خرداد ۱۴۰۱می گیریم که این جملات رهبر عزیزمان در دیدار با شما و همکارانتان مقابل ماست.

قضایای انقلاب را چه تعدادی از این بچّه‌های امروز، نسل سوّم و چهارم، درست میدانند؟ از امام بزرگوار، بجز اسم و بجز بعضی از همین تعبیرات ستایش‌آمیز، چقدر اطّلاع دارند!؟
چه چیزی بود که توانست اینها را این جور حرکت بدهد؟ امام چه کار کرد؟

شایان ذکر است؛ در بخش انتهائی این نامه دانش آموزان شهرستان اشکذر از وزیر آموزش و پرورش خواستند تا صحیفه حضرت امام با زبان هنرمندانه به کتاب‌های درسی اضافه شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Av6VM