• کد خبر: 21314
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - 10:31
  فرماندار یزد:
  فرماندار يزد در پيامي به مناسبت نهم ارديبهشت روز شوراها به نقش مهم شوراها در اجتماع تأكيد كرد.

  به گزارش یزد رسا به نقل از روابط عمومی فرمانداری یزد ، عزیزا…سیفی در پیامی به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها به نقش مهم شوراها در اجتماع تأکید کرد.

  عزیزا…سیفی در این پیام با بیان اینکه در قرآن کریم و احادیث وارده از پیامبر عظیم الشأن ، ائمه اطهار (علیهم السلام) بر لزوم مشورت در کارها تأکید شده آورده است فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در نهم اردیبهشت ۱۳۵۹ مبنی بر تشکیل شوراهای اسلامی در شهر و روستاها زمینه حضور مردم در تصمیم گیری مشارکت و اداره امور در شهرها و روستاها را فراهم کرد که این خود نمونه عینی از مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

  فرماندار یزد با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی در بالا بردن سطح مشارکت عمومی در جامعه نقش تأثیرگذاری دارند خاطر نشان کرده است شوراها به عنوان یکی از ارکان مهم تصمیم گیری و نظارت بر مسائل شهری و روستایی هستند که می توانند در جهت تعامل و همکاری در برنامه ها و تسهیل سازی امور نقشی بی بدیل داشته باشند.

  وی در ادامه شوراها را نهادی برآمده از بطن و متن مردم قلمداد کرد و افزود: شوراهای اسلامی باید خدمت رسانی به مردم را در سرلوحه کار خود قرار دهند و عمران و آبادانی شهر ها و روستاها را با همفکری و مشارکت مردم ایجاد نمایند.

  سیفی در پایان ضمن تبریک نهم اردیبهشت ماه روز شوراها از زحمات تمامی دست اندرکاران و اعضای محترم شوراهای اسلامی سراسر شهرستان درالعباده و درالعلم یزد ، صمیمانه تقدیر و تشکر نموده است.

  لازم بذکر است در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در حوزه شهری تعداد ۴۳۷ نفر و در حوزه روستایی در بخش مرکزی ۱۳۳ نفر و در بخش زارچ ۴۰ نفر در شهرستان یزد ثبت نام نموده اند.

  قابل توضیح است انتخابات شوراهای اسلامی شهر در چهار شهر یزد ، حمیدیا، شاهدیه و زارچ و شوراهای اسلامی روستا در ۱۲ روستای بخش مرکزی و ۵ روستای بخش زارچ برگزار خواهد شد.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/tV2wa

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *