• کد خبر: 20775
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 - 08:22
  سفر قریب الوقوع احمدی نژاد به یزد
  مسئول پیگیری مصوبات سفرهای ریاست جمهوری در استان یزد با اشاره به اینکه در دور سوم مصوبات هیات دولت در استان یزد 60 درصد پیشرفت اجرایی وجود داشته است گفت: در دور سوم 331 مصوبه به ثبت رسیده است که از این تعداد در مورد 59 مصوبه اقدامی نشده، 73 مورد دست دست پیگیری، 115 در دست اقدام، 84 مورد نیز تکمیل شده است.

  یزدبه گزارش نسیم صادق به نقل از یزد رسا،” محمد علی اعتباری” مسئول پیگیری مصوبات سفرهای ریاست جمهوری در استان یزد اظهار داشت: کارهایی در حال انجام است که نشان دهنده ی آمدن رئیس جمهور به استان یزد است به طور مثال مصوبات جدید، گزارشات دوره قبل و بروز رسانی سامانه را در خواست داده اند ولی خبر مبنی بر آمدن رئیس جمهور نرسیده است در عین حال که سفرهای ریاست جمهوری بعد از وقفه یازده ماهه از استان سمنان شروع شده است حدس و گمان ها می تواند صحت داشته باشد.

  اعتباری افزود: استان یزد آمادگی لازم برای سفر ریاست جمهوری دارد که آمدن رئیس جمهور معمولاً دو هفته قبل از سفر اعلام می شود.

  مصوبات دور اول

  اعتباری با اشاره به اینکه در دور اول مصوبات هیات دولت در استان یزد ۹۵ درصد پیشرفت اجرایی وجود داشته است گفت: در دور اول سفر ریاست جمهوری ۱۹۸ مصوبه و ۱۵ توافقنامه بین استانداری و وزارت خانه ها انجام شد که از این ۲۱۳ مورد، پنج مورد اقدامی در مورد آن انجام نگرفته، شش مورد در دست پیگیری و بیست و چهار مورد آن در دست اقدام است که صد درصد تکمیل نشده است و مابقی ۱۸۷ مورد آن به اتمام رسیده است.

  مصوبات دور دوم

  مسئول پیگیری مصوبات سفرهای ریاست جمهوری در استان یزد در خصوص مصوبات دور دوم چنین گفت: در دور دوم ۲۳۰ مصوبه و ۲۱ توافقنامه بوده است که جمعا ۲۵۱ مورد می باشد و از این تعداد برای بیست مورد آن اقدامی صورت نگرفته، بیست مورد در دست پیگیری، هشتاد و پنج مورد در دست اقدام و ۱۲۶ مورد نیز تکمیل شده است که در مجموع ۸۴ درصد پیشرفت اجرایی وجود داشته است.

  مصوبات دور سوم

  اعتباری همچنین آمار جزئیات سفر سوم را اینگونه تشریح کرد: در دور سوم ۳۳۱ مصوبه بدون توافقنامه به ثبت رسیده است که از این تعداد در مورد ۵۹ مصوبه اقدامی نشده، ۷۳ مورد دست دست پیگیری، ۱۱۵ در دست اقدام، ۸۴ مورد نیز تکمیل شده است که در مصوبات این دوره شصت درصد پیشرفت اجرایی وجود داشته است.

  مسئول پیگیری مصوبات سفرهای ریاست جمهوری در پایان عنوان کرد: دو مشکل در جهت اجرایی شدن مصوبات وجود دارد، یکی اینکه برخی مصوبات مجوزهای لازم را کسب نکرده اند و مشکل اصلی دیگر تامین بودجه آنها می باشد.

  بر اساس شنیده ها مقصد های بعدی  رئیس جمهور در سفرهای استانی بعد از خوزستان، استان های اصفهان، کرمان و  در ادامه به یکی دیگر از استان ها و سپس یزد است.

   

   

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/89R2e

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *