اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
جوانان یزدی فرصت را غنیمت شمردند

شهرستان اشکذر کمترین نرخ ازدواج استان را برای خود ثبت کرد/ افزایش ۵ درصدی آمار ازدواج استان یزد در ایام کرونا

شناسه خبر : 95364 | تاریخ انتشار : : 21 آذر 1399 - 12:49 | ارسال توسط :

در شش ماهه نخست سال جاری سه هزار و ۶۷۰ مورد ازدواج در استان یزد به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با با افزایش ۵ درصدی مواجه بوده است.

به گزارش اشکذر خبر، براساس آمار و اطلاعات جمعیتی ثبت احوال کشور در شش ماهه نخست سال جاری سه هزار و ۶۷۰ مورد ازدواج در استان یزد به ثبت رسیده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با سه هزار و ۴۹۶ واقعه ازدواج با افزایش ۵ درصدی مواجه بوده است.

بر همین اساس تعداد واقعه ازدواج به ثبت رسیده در استان یزد در بهار سال جاری یک هزار و ۴۰۲ مورد و  در تابستان امسال دو هزار و ۲۶۸ مورد بوده است این در حالی است که تعداد ازدواج به ثبت رسیده در بهار سال گذشته یک هزار و ۵۹۰ و در تابستان سال ۹۸، یک هزار و ۹۰۶ مورد بوده است.

براساس سالنامه آماری سال ۹۸، درحالی که نرخ ازدواج کشور ۴۳/۶ درصد است، این رقم در استان یزد ۵۶/۵ درصد برآورد شده و استان یزد را در سال ۹۸ در جایگاه ۲۵ کشور قرار داده است.

بیشترین نرخ ازدواج در سال گذشته متعلق به شهرستان خاتم با نرخ ۷٫۱۱ در هزار نفر و کمترین نرخ برای شهرستان اشکذر با نرخ ۲٫۹۱ در هزار نفر بوده است. متوسط سن ازدواج در استان برای پسران نیز ۲۸٫۳ سال و برای دختران ۲۳٫۳ سال بوده است.

آمار طلاق ثبت شده در شش ماهه نخست امسال در استان یزد نیز ۹۲۴ مورد بوده است که ۳۸۲ مورد مربوط به بهار و ۵۴۲ مورد مربوط به تابستان بوده است این واقعه در مدت مشابه سال گذشته ۸۵۷ مورد را به خود اختصاص داده بود که حکایت از افزایش ۸ درصدی واقعه طلاق در استان یزد را دارد.

کاهش ۷ درصدی ولادت در استان یزد

براساس آمار و اطلاعات جمعیتی ثبت احوال کشور در شش ماهه نخست سال جاری نیز ۹ هزار و ۳۳۹ ولادت در استان یزد به ثبت رسیده که شامل چهار هزار و ۶۸۴ پسر و چهار هزار و ۶۵۵ دختر است این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۰ هزار و ۵۰ ولادت با کاهش ۷ درصدی مواجه بوده است.

 بر همین اساس میزان فوتی‌ها در استان یزد در شش ماهه نخست سال جاری سه هزار و ۶۶ مورد شامل یک هزار و ۷۱۸ مرد و یک هزار و ۳۴۸ زن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با دو هزار و ۴۴۹ فوتی با افزایش ۶۱۷ موردی فوت معادل ۲۵ درصد افزایش فوت در استان یزد مواجه بوده است

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/gFUA6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec