فرماندار اشکذر در جمع اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به این که اشکذر یک شهرستان صنعتی است، تاکید کرد: بسیاری از این صنایع به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل نمی کنند و در واقع شهرستان اشکذر، محروم از مسئولیت‌های اجتماعی است.

به گزارش اشکذر خبر، روح الله ردایی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان پاسخ به سئوال مدیرمسئول اشکذر خبر در مورد مسئولیت اجتماعی صنایع مستقر در این شهرستان گفت: از مجموع حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی استان یزد، ۳۶۰ واحد در اشکذر پروانه بهره برداری دارند و به همین میزان نیز پروانه تاسیس گرفته اند که بخشی از این تعداد، در مرحله بهره برداری قرار دارند و تعدادی هم در حال تکمیل پروژه هستند.

وی با اشاره به این که در شهرستان اشکذر شهرک های صنعتی فولاد، حاجی آباد، نیکو و رستاق و وسعت زیاد موجب استقرار زیاد صنایع به ویژه برخی صنایع شاخص استانی و کشوری شده است، افزود: بحث اول مطالبه مردم شهرستان اشکذر و شهرستان های مجاور مانند زارچ و یزد جلوگیری از استقرار صنایع آلاینده است.

وی تاکید کرد: در مورد شیشه مظروف هم مردم شریف شهرستان تمام مطالبات را به صورت قانونی پیگیری کردند و مسئولان حرف مردم  را شنیدند و با پیگیری انجام شده تصمیمات خوبی در این مورد گرفته شده است و حتی در جلسه اولیه ای در سفر ریاست جمهور به یزد با بازرسی نهاد دفتر ریاست جمهور داشتیم و جلسه نهایی قرار است در تهران انجام شود.

وی ابراز امیدواری کرد: مسئولان مصوباتی که طی سه روز گذشته گذرانده ایم را انجام دهند.

ردائی در ادامه در بحث مسئولیت های اجتماعی با ابراز تاسف از ضعیف عمل کردن صنایع به مسئولیت‌های اجتماعی خود، افزود: در واقع شهرستان صنعتی اشکذر، محروم از مسئولیت‌های اجتماعی است.

فرماندار اشکذر افزود: مطالبه مردم این است که در شرایطی که آلایندگی و مشکلات صنایع اشکذر را تحمل می کنند، خود نیز از این صنایع بهره ای داشته باشند.

تمرکز روی صنایع نساجی و غذایی در برش شهرستانی سند یزد نوین

وی با بیان این که برخی می گویند فرماندار سرمایه گریز و کارآفرین گریز است، تاکید کرد: تاکید ما روی صنایع دانش بنیان در راستای سند یزد نوین است و در برش شهرستانی روی صنایع نساجی و غذایی تمرکز و برای توسعه آن برنامه داریم.

ردائی ادامه داد: واگذاری ۵۰ هکتار زمین برای بحث صنعت نساجی انجام شد و بحث صنایع غذایی، بزرگترین پروژه صنعت غذایی استان و شاید کشور طی یک یا دو ماه آینده در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

فرماندار اشکذر با اشاره به پروژه های مهم دهه فجر در شهرستان اشکذر، مصوب شدن خط انتقال آب اشکذر و مجومرد به عنوان یک خط پدافندی در سفر ریاست جمهوری، مجتمع آبرسانی امام حسین (ع) با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان را از پروژه هایی دانست که وضعیت آبرسانی به روستاهای اشکذر را بهبود می بخشد.

ردایی  با بیان این که با گازرسانی به چهار روستای بخش خضرآباد، دیگر هیچ روستای بدون گازی در این شهرستان نداریم، گفت: پروژه راه یزد – خضرآباد نیز یکی از پروژه های قدیمی شهرستان اشکذر است که امیدواریم ظرف ۶ ماه آینده، تامین اعتبار و تکمیل شود.

وی، احداث زمین چمن در سه روستا، بهسازی جاده حاجی آباد، احداث زیرگذر شرف آباد و … را از جمله طرح‌هایی برشمرد که در دهه فجر تکمیل و بهره برداری می شود.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/yCg9F