اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در جشن مجازی انقلاب:

شهرستان اشکذر در زمینه زیرساخت های فرهنگی در استان عقب مانده است/ اشکذر رتبه اول کانون های فرهنگی و هنری مساجدرا در استان یزد دارد

شناسه خبر : 96841 | تاریخ انتشار : : 23 بهمن 1399 - 15:24 | ارسال توسط :

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در جشن مجازی انقلاب که از طریق پایگاه اطلاع رسانی اشکذر خبر پخش شد، گفت: در سال های گذشته شهرستان اشکذر به دلیل اینکه به مرکز استان نزدیک بوده است کمتر به زیرساخت های فرهنگی منطقه توجه کرده اند.

به گزارش اشکذر خبر، مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در جشن مجازی انقلاب که از طریق پایگاه اطلاع رسانی اشکذر خبر پخش شد با اشاره به اهمت ویژه فرهنگ در جامعه گفت: فرهنگ بالاتر از یک نهاد و سازمان است تا جایی که بخشی از هویت ما محسوب می شود و در طول تاریخ مزیت ما ایرانی ها، مزیت فرهنگی بوده است و همیشه در ادوار تاریخ ایرانی و یزدی ها را به واسطه فرهنگشان می شناختند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان اشکذر در حوزه فرهنگ، افزود: شهرستان اشکذر در بعضی از بخش های فرهنگی در استان و حتی کشور زبان زد است همچون بخش کتاب و کتاب خوانی که بعضی از روستا های شهرستان اشکذر مثل شمسی و ابراهیم آباد که در کشور خوش درخشیدند به طوری که اکنون روستای برگزیده کشوری را در این منطقه داریم.

وی کتاب را محور فرهنگ دانست و اظهار داشت: هم اکنون در استان ۳۸۰۰ باشگاه کتابخوانی داریم که بخش عمده آن در شهرستان اشکذر وجود دارد و این باشگاه وظیفه جذب مردم  به فرهنگ کتابخوانی دارند.

جوادیان زاده با بیان اینکه شهرستان اشکذر در حوزه کانون های فرهنگی و هنری مساجد رتبه اول را در استان یزد دارد، خاطرنشان کرد: کانون های مساجد، قدیمی ترین نهاد های مردم محور ما بشمار می آیند که تا عمق محلات حضور دارند و در حال فعالیت هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره نویسندگان شهرستان اشکذر، اظهار کرد: چندی پیش یکی از نویسندگان خانم در شهرستان اشکذر کتاب خود را منتشر کرده که جای خشنودی دارد.

وی زیر ساخت های فرهنگی شهرستان را جز نقاط ضعف این منطقه دانست و گفت: در سال های گذشته شهرستان اشکذر به دلیل اینکه به مرکز استان نزدیک بوده است کمتر به زیرساخت های فرهنگی منطقه توجه کرده اند به طوری که حتی یک مجتمع فرهنگی مناسب در این شهرستان نداریم که باید در این زمینه مسئولان این خطه همت کنند.

 

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/lh6TQ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec