• کد خبر: 86652
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 6 آذر 1398 - 13:43
  شهردار یزد تاکید کرد
  با محدودیت‌ها و متغیرهایی که در شهرها وجود دارد؛ شهرداری‌ها در نوع خود به بهترین شکل شهر را اداره می‌کنند.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از  مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد؛ جمال‌الدین عزیزی در پنل تخصصی اولین همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری که در تهران برگزار شد؛ با انتقاد از نحوه عملکرد مدیریت واحد شهری و اختیار شهرداران در شهرهای کشور بر سه مفهوم شهر بهره‌ور، شهروند بهره‌ور و شهرداری بهره‌ور تاکید کرد.

  شهردار شهر جهانی یزد با بیان اینکه شهرداری‌های ایران بسیار بهره‌ور عمل می‌کنند؛ گفت: این بهره‌وری از نظر شاخصه‌ای، جهانی نیست بلکه با توجه به محدودیت‌ها و متغیرهایی که در حوزه مدیریت شهری شهرها وجود دارد، شهرداری‌ها خوب عمل کرده‌اند.

  وی گفت: در کدام شهر دنیا آنقدر قوانین دست و پاگیر وجود دارد که هر کدام مانع بهره وری است لذا باید اساس کار را درست کنیم و آن هم وجود مدیریت یکپارچه شهری است.
  عزیزی با بیان اینکه مدیران شهری برای اجرای فعالیت‌ها اختیاری ندارند و در هیچ شهری مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد؛ تغییرات گسترده در طرح تفصیلی شهرها طی زمان‌های مختلف را مانع اداره شهر و بهره‌وری آن عنوان کرد.

  شهردار یزد اظهار داشت: شهرداری‌ها وظایفشان بسیار زیاد و نامتجانس است به طوری که هیچ سازمان و ارگانی‌با این تعداد وظایف نداریم.

  وی با اشاره به بهره‌وری شهر بر لزوم توجه به ویژگی‌های شهر؛ گفت: شهر متاثر از تغییرات درون سازمانی و رخدادهای بیرونی است، شهرها دارای ورودی ها و خروجی های زیاد غیرقابل کنترلی هستند که انجام کارها را کمی با مشکل مواجه می‌کند.

  عزیزی تصریح کرد: پیش بینی حاصل از اجرای فعالیت ها و آگاهی از نتایج سرمایه گذاری در سال های متمادی در شهرها از اهمیت بالایی برخوردار است.

  شهردار شهر جهانی یزد عوامل موثر در بهره وری شهری را هماهنگی و همراهی دستگاه های تاثیر گذار در شهرها از قبیل آب، برق، میراث فرهنگی و سایر ارگان ها، تعریف صحیح پروژه ها، لزوم اجرای پروژه ها، تغییر تفکر مدیریت شهری از تعریف پروژه های کلان به پروژه های خُرد،توجه به روش ها، فعالیت ها و فرآیندهای جدید در جهان همچون تفکیک زباله و پسماند بیان کرد.

  وی نکته مهم در بهره وری شهری را ساماندهی فعالیت هایی دانست که به افزایش کیفیت زندگی شهروندان منجر می شود.

  عزیزی آشنایی پرسنل شهرداری ها، مدیران شرکت ها و پیمانکاران با تاثیرات فعالیتی که در شهر انجام می دهند را حایز اهمیت دانست.

  خاطر نشان میگردد؛ اولین همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری با مشارکت شورای عالی استانها، سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور، دبیرخانه مجمع کلانشهرهای کشور، سازمان ملی بهره وری، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، سایر مراکز و سازمان های مرتبط با حوزه مدیریت شهری توسط شرکت خدمات اداری شهر روز ششم آذرماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/3kPtH

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *