اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
رئیس سازمان نظام مهندسی یزد:

شفافیت برای ما هزینه داشت

شناسه خبر : 97022 | تاریخ انتشار : : 05 اسفند 1399 - 16:30 | ارسال توسط :

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از اجرای سه استراتژی شفافیت، اجرای دولت الکترونیک و بهبود خدمات مهندسی در دوره هشتم هیات مدیره این خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر؛ علی اصغر زحمتکش رئیس سازمان نظام مهندسی استان یزد در جشن روز مهندس و آیین تجلیل از مهندسان برگزیده اخلاقی ضمن تبریک این روز به مهندسین اظهار کرد: باعث افتخار جامعه مهندسی کشور است که در تقویم رسمی یک روز به نام آنان و همزمان با روز تولد خواجه نصیرالدین طوسی از دانشمندان بنام ایرانی ثبت شده است.

زحمتکش با تقدیر از همراهی و حمایت مجموعه مدیران ارشد استان به ویژه شخص استاندار، معاون عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی و شهردار یزد؛ اظهار داشت: تفویض اختیارات صورت گرفته از سوی اداره کل راه و شهرسازی در خصوص صدور پروانه اشتغال و واگذاری نظارت عالیه به سازمان نظام مهندسی، اتفاقات خوبی را رقم زده است.

وی در همین رابطه تاکید کرد: در طول دوسال گذشته و به طور کلی در دوره هشتم هیات مدیره فعالیت ها را بر سه استراتژی استوار کردیم که هوشمندسازی و اجرای سامانه یکپارچه یکی از این موارد است.

رئیس سازمان نظام مهندسی یزد با بیان اینکه سامانه‌های الکترونیکی فعال در سازمان نظام مهندسی به روز رسانی شده است و این سامانه‌ها نیز در یک سامانه تجمیع می‌شود؛ بیان کرد: به‌زودی سامانه سینا تمامی فعالیت های این سازمان را به طور متمرکز به مهندسین و مردم ارائه می کند؛ تا علاوه بر کوتاه شده فرایند ها، تکریم ارباب رجوع به سهولت صورت گیرد.

زحمتکش با اشاره به اینکه سامانه سینا با هدف تمرکز بخشیدن به فعالیت های الکترونیک سازمان کار خود را شروع کرده است؛ خاطرنشان کرد: دو فرایند درخواست عضویت و امور مربوط به صدور و تمدید پروانه اشتغال بر روی این سامانه فعال شده و قابل دسترسی است.

وی در ادامه به موضوع حذف نقشه های کاغذی گاز اشاره کرد و افزود: به همت بخش انفورماتیک سازمان، اولین استانی هستیم که فرایندهای مرتبط به با بخش گاز را به صورت تمام الکترونیک ارائه کردیم تا با این کار بیش از ۹۰ هزار تردد را در زمان شیوع کرونا کاهش داده باشیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد عنوان کرد: سامانه های ارجاع نظارت، پیشنهاد طراحی و وب سرویس های ارتباط گیری با شهرداری ها در حال فعالیت رسمی و بعضا آزمایشی هستند که درحال حاضر مزایای سامانه ارجاع نظارت برهیچ فردی پوشیده نیست.

این مقام مسئول با بیان اینکه استراتژی دوم سازمان بهود کیفیت خدمات مهندسی سازمان به منظور افزایش اعتماد مردمی است، خاطرنشان کرد: با تلاش واحد آموزش نسبت به ارائه دوره های آموزشی مورد نیاز برای مهندسین اقدام کردیم به طوری که در ۱۰ ماه اخیر ۱۱۳ دوره آموزشی برگزار شد که بیش از ۶۰ درصد آنها دوره های آموزشی آزاد و مهارتی برای دانش افزایی بیشتر مهندسان ارجمند بوده است.

زحمتکش ادامه داد: در همین راستا و به منظور ارتقا سطح کیفی مهندسان جوان طرحی در شرف اجرا داریم تا با ایجاد ارتباط بین مهندسان پیشکسوت و جوان نسبت به انتقال تجربیات گران سنگ آنان اقدام شایسته ای صورت گیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد شفاف سازی را یکی دیگر از اولویت های سازمان در دوره هشتم هیات مدیره عنوان و یاد آورشد: این موضوع که عدالت در برنامه سازمان ملموس نبود با راه اندازی سامانه ارجاع نظارت تا حدی زیادی برطرف شد و در حال حاضر توزیع پروژه ها به صورت شفاف و با استفاده از مکانیسم مشخص به مهندسان انجام می شود و مهندسان می توانند براساس ظرفیت و امتیاز خود نسبت به انتخاب پروژه ها اقدام نمایند.

وی با اشاره اینکه اجرای شفافیت در سازمان نظام مهندسی مشکلاتی را برای هیات مدیره به وجود آورد، تاکید کرد: آنچه مهم و اساسی بود اینکه برنامه های مد نظر هیات مدیره دوره هشتم در این خصوص پیش رفته و در حال حاضر شفافیت مطلوبی در امور اجرایی و تصمیم گیری سازمان قابل مشاهده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی یزد در پایان سخنانش با بیان اینکه در سال ۹۷ و در بدو شروع به فعالیت هیات مدیره دور هشتم میزان پرونده های ورودی به سازمان معادل ۴۵۰ هزار متر مربع بوده است؛ عنوان کرد: در حال حاضر این رقم به بالای یک میلیون متر مربع رسیده که نشان از هدف گذاری درست هیات مدیره دارد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/hS6Dy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec