اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

شعار روز جهانی ارتباطات سال ۲۰۲۰ مشخص شد

شناسه خبر : 91536 | تاریخ انتشار : : 28 اردیبهشت 1399 - 12:41 | ارسال توسط :

هولین ژائو دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی۲۰۲۰ در پیامی گفت: از سال ۱۹۶۹ میلادی تاکنون، هرسال روز هفدهم مه (برابر با ۲۷ اردیبهشت‌ماه) را با عنوان روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی، جشن می‌گیریم. این روز یادآور پایه‌گذاری اتحادیه جهانی مخابرات در سال ۱۸۶۵ است که در آن […]

هولین ژائو دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی۲۰۲۰ در پیامی گفت: از سال ۱۹۶۹ میلادی تاکنون، هرسال روز هفدهم مه (برابر با ۲۷ اردیبهشت‌ماه) را با عنوان روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی، جشن می‌گیریم. این روز یادآور پایه‌گذاری اتحادیه جهانی مخابرات در سال ۱۸۶۵ است که در آن نخستین کنوانسیون جهانی تلگراف در پاریس به امضا رسید.این اتحادیه، شعار امسال برای برگزاری روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۰ را «ارتباطات تا سال ۲۰۳۰: فناوری اطلاعات و ارتباطات در خدمت اهداف توسعه پایدار» انتخاب کرد. این شعار در راستای اهدافی بود که در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی تعریف‌شده است.

 

در همین راستا و برای بزرگداشت سالروز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی سال ۲۰۲۰(برابر با ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹)، دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات پیامی به شرح زیر ایراد کردند:

ملت‌ها و اعضای خانواده اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در سراسر جهان، در روز بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه هرسال، مراسمی را به نام سالروز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی، برگزار می‌نمایند.

امسال از همه شما اعضای این اتحادیه می‌خواهم که با من همراه شوید تا برنامه موسوم به دستور کار ارتباطات تا سال ۲۰۳۰ اتحادیه جهانی مخابرات را به‌پیش ببریم. این دستور کار، دربرگیرنده یک دیدگاه مشترک جهانی برای از بین بردن شکاف یا نابرابری دیجیتالی میان جوامع و استفاده از توان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) در زمینه پشتیبانی از دستور کار ۲۰۳۰ سازمان ملل متحد، در راستای توسعه پایدار است.

من از شما دعوت می‌کنم تا به جهانیان نشان دهید فناوری‌های نوینی مانند نسل پنجم تلفن همراه (۵G)، ترابری هوشمند، اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی و فناوری بلاک¬چین (blockchain)، در زمینه ارتقای زندگی مردم و آسان‌سازی توسعه اجتماعی و اقتصادی آنان، چه‌کارهایی را می‌توانند به اجرا درآورند.

این فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید، توان بالقوه و خیلی زیادی را برای پیشرفت بشر به وجود می‌آورند؛ و ابزارهای قدرتمندی را نیز برای نیل به تک‌تک اهداف توسعه پایدار، در اختیار ما قرار می‌دهند.

تقریباً نیمی از جمعیت جهان هنوز از اینترنت استفاده نمی‌کنند و رشد کلی دسترسی به اینترنت، کند می‌باشد. ما برای این‌که بتوانیم همگان را به اقتصاد دیجیتالی جهانی متصل سازیم، نیازمند هماهنگی بیشتر و چند برابر کردن تلاش‌هایمان در این زمینه هستیم و لازم است برای کسانی که به این موهبت دست‌یافته‌اند، تضمین دهیم، در این زندگی پر از امکانات ارتباطی که دارند، از امنیت، اطمینان و سلامت کافی برخوردار باشند.

بیایید تا به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی و به خاطر این دهۀ جدید، میوه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای شتاب دادن به رشد اجتماعی، اقتصادی، محیط‌زیست پایدار، توسعه فراگیر و همگانی و همه‌جایی، بکار گیریم.

«مخابرات منطقه یزد»

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/uyaqy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec