اشکذر خبر


ششمین خانه هلال در فیروزآباد شهرستان اشکذر افتتاح شد

شناسه خبر : 102723 | تاریخ انتشار : : ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲ | ارسال توسط :

به همت جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر ششمین خانه هلال با ساختار داوطلب محور و تجمیع توانمندی‌های محلی و ارتقای آمادگی ها در مدیریت بحران و برخورد با حوادث؛ با نام امام رضا ( ع) افتتاح شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ با حضور محسن حرازی زاده رئیس جمعیت هلال احمر استان یزد و همت جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر ششمین خانه هلال با ساختار داوطلب محور و تجمیع توانمندی‌های محلی و ارتقای آمادگی ها در مدیریت بحران و برخورد با حوادث با نام مبارک امام رضا ( ع) ۲۷ آبان ماه افتتاح شد.

در آیین افتتاح این خانه هلال که با حضور حجه الاسلام شعشعی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و مسئول هماهنگی خانه های هلال، مسئولین شهرستان اشکذر، معتمدین محلی، اعضای شورای شهر اشکذر، بسیج و نیروی انتظامی و با حضور افتخاری سردار فتوحی برگزار گردید؛ جامعه محلی فیروزآباد هم صدا آمادگی خود را در تقویت و گسترش فعالیت‌های آموزشی و امدادی اعلام کردند.

حرازی زاده مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد در این مراسم ضمن تشکر از تلاش‌های انجام شده در این راستا با ارائه گزارشی از روند فعالیت های اجرایی خانه های هلال در استان و تاثیرات بسیار زیاد در هدفمند شدن برنامه های داوطلب محور جمعیت ایجاد پویایی و راهبری این خانه های هلال توسط داوطلبان محلی را از شاخصهای بسیار مطلوب دانست.

ایشان در ادامه حرکت بر اصول هفتگانه هلال احمر، بستر سازی فعالیتها و واسپاری امور به داوطلبین فعال و نهادینه کردن خدمات در مناطق تحت پوشش خانه های هلال را از اولویت‌های هلال احمر دانست.

دکتر حرازی زاده در ادامه ضمن تشکر از فعالیت‌های این مدت در شهرستان اشکذر؛ گفت: تخصصی شدن فعالیتها، استفاده از تمامی ظرفیت‌های شهرستان، مدیریت واحد عملکردی و وحدت رویه در فعالیت‌های داوطلبان را در این شهرستان ستودنی است.

شعشعی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان یزد، در ادامه برنامه، خانه های هلال و مدیریت برنامه های آموزشی آن و ارتقای فرهنگ امدادی و داوطلبی بر پایه اصول و اهداف سازمانی و با تکیه بر آموزه های دینی را بسیار ارزشمند دانست و از نمایان شدن تاثیرات این خدمات در سال‌های آتی خبر داد.

سید کاظم بزاززاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر همچنین در ابتدای مراسم ضمن خیر مقدم با ارائه گزارش خدمات یک ساله اخیر در این شهرستان از تلاش‌های این مجموعه در همگرایی پتانسیل‌های اشکذر و ایجاد زبان مشترک و خلق بستری فرهنگی برای کسب آمادگی های همه جانبه در حوادث خبر داد.

خاطرنشان اینکه؛ در حاشیه این مراسم حضور خادمان آستان قدس رضوی و رونمایی از پرچم مقدس بارگاه امام هشتم صفای دیگری به مراسم داد.

شایان ذکر است؛ خانه هلال امام رضا (ع) فیروزآباد شهرستان اشکذر بر اساس درخواست اهالی منطقه و با در اختیار قرار دادن سالنی کاملا مجهز به این امر توسط خیر بزرگوار منطقه جناب آقای میرباقری،رسما کار خود را آغاز نمود.

همچنین از ویژگی های این خانه هلال آموزش مسئولین (رئیس و مسئولین ۵ گانه کمیته ها) قبل از تاسیس بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Lo8rV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *